Економија

На распродаји рудници Ресавица, Галеника, ПКБ, ЈАТ техника….

Оглашена продаја 502 предузећа са зависним привредним друштвима, међу којима су рудници за експлоатацију угља Ресавица, Галеника, Петрохемија, Азотара, ФАП, Мостоградња, Јат техника, Ласта, Симпо, Ц маркет, Београдски сајам.

БЕОГРАД – Агенција за приватизацију огласила је данас продају 502 предузећа са зависним привредним друштвима, међу којима су рудници за експлоатацију угља Ресавица, Галеника, Петрохемија, Азотара, ФАП, Мостоградња, Јат техника, Ласта, Симпо, Ц маркет, Београдски сајам.

Јавним позивом Агенције за прикупљање писама о заинтересованости за приватизацију предузећа оглашена је и продаја Индустрије мотора Раковица, ИМТ-а, Предузећа за путеве Београд, предузећа Колубара услуге, Јумко, Трајал корпорације, Пољопривредног Комбината Београд, БИП-а, ПИК Земуна, Икарбуса, Минел трансформатора, Рафинерије нафте Београд, Рудника Ковин.

На продаји су и 73 предузећа из области информисања и комуникација, међу којима су Политика а.д., Дневник холдинг из Новог Сада, Студио Б, Завод за уџбенике, РТВ Панчево, Панчевац, Просвета, радио станице Барајево, Дрина, Сомбор, Обреновац, Глас Подриња, Југословенскли лексикографски завод…

Међу предузећима која су понуђена на продају су и Аеродром паркинг из Сурчина, Утва авиоиндустрија, Гоша из Смедеревске Паланке, Фармакос из Београда, Термоелектране Косово из Обилића, Холдинг Трепча из Звечана, Површински копови Косово из Обилића, Жупа из Крушевца, Први мај Пирот, Хотел Сплендид из Београда, Славија хотели, Јат апартмани на Копаонику, Шамот холдинг из Аранђеловца, Радничко прихватилиште из Београда.

Оглашена је и продаја Фабрике седишта из Прибоја, Слоге из Кањиже, Про Тент Ушће, Невене Лесковац, Индустрије обуће Београд, Колубара угоститељства, Ливнице Топола, Крушик пластике, Специјалне болнице Меркур, ПИМ Београд, Јагодинске пиваре, Желвоза из Смедерева, али и Фудбалског клуба Рад.

На списку су и Хидротехника -хидроенергетика, Борели из Сомбора, Војводинапут – Бачкапут, Севертранс, Индустрија стакла Панчево, Аутосаобраћај Крагујевац, Будимка из Пожеге, Фонтана из Врњачке Бање, као и “24. септембар” из Ужица. Агенција за приватизацију је јавни позив за прикупљање писама о заинтересованости инвеститора за приватизацију 502 предузећа објавила на интернет страници www.прив.рс, а у складу са новим Законом приватизацији, који је у среду ступио на снагу.

Писма о заинтересованости могуће је доставити до 15. септембра 2014. године. Јавни позив за приватизацију се односи на 113 предузећа из области прерађивачке индустрије, 83 из области трговине на велико и мало и поправке моторних возила, 73 предузећа из области информисања и комуникација, 67 из области стручне, научне и иновационе делатности, 51 из области грађевинарства, 35 из пољопривреде, шумарства и рибарства. Међу њима су и по 21 предузеће из сектора саобраћаја и складиштења и услуге смештаја и исхране, као и 16 из области здравствене и социјалне заштите, 15 из финансијске и делатности осигурања, 13 из административне и помоћне услужне делатности, седам из области снабдевања струјом, гасом и паром и шест из сектора рударства. Јавни позив се односи и на пет предузећа из области снабдевања и управљања водом, четири из осталих услужних делатности, три из области уметности, забаве и рекреације и по једно из државне управе, образовања и пословања са некретнинама.

Предузећа из делатности јавног информисања и комуникација се приватизују у складу са новим Законом о јавном информисању, саопштила је раније Агенција за приватизацију и навела да јавни позив неће обухватити предузећа која запошљавају особе са инвалидитетом и предузећа из одбрамбене индустрије, с обзиром да су ови субјекти у складу са Законом о приватизацији тренутно изузети из поступка приватизације. Агенција ће, како се наводи, у складу са исказаним интересовањем потенцијалних инвеститора, у року од 45 дана од истека рока за достављање писама заинтересованости, доставити Министарству привреде предлоге модела и метода приватизације за свако од тих предузећа појединачно. Обавезан рок за спровођење тих приватизација, сагласно закону о приватизацији, је до краја децамбра 2015. године. Обавештење о Јавном позиву ће истовремено бити објављено у реномираном часопису “Фајненшел Тајмс” (Финанциал Тимес) и националним средствима јавног информисања.

 

Новости

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. https://www.youtube.com/watch?v=35xvq4tQhS0 (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: Овако су полили “крвљу” генералног секретара НАТО-а Андерса фог Расмусена!

    На друштвеним мрежама се појавио видео клип у којем се види како политички активисти нападају Андерса фог Расмусена, генералног секретара НАТО алијансе, и то тако што га симболично поливају „крвљу“, односно, кечапом.

    Овај снимак је био уклоњен са интернета, али је опет процурео,а сматра се да датира из ранијих година док је Расмусен био активан политичар у Данској, односно, пре него што је постао генерални секретар НАТО алијансе. Активисти су га назвали „крвником“ и у том циљу су га полили импровизованом „крвљу“

  2. -Ranijim zakonom su rudnici bili izuzeti iz prodaje.. Strašno koju smo fućkatorsku fazu dočekali da živimo od države i onih koji je fućkaju.. Stara izreka ,,Bogat k´o rudnik,,.. Ti ne znaju da čuvaju ni državno, šta da očekujemo mi koji išta imamo već da pljačkaju i nas preko svega i svačega.. Kad neko krade on uvek krade za nekog iznad sebe, njegov je deo, da to ne radi ne bi imao ni toliko..Ništa drugo ne znaju da rade nego da kradu i fućkaju, ceo državni aparat su osmislili u tom pravcu..

  3. Ukrajinski gas će biti pod kontrolom SAD-a

    Kontrola nad jugoistokom Ukrajine značajna je za Kijev prvenstveno zbog nalazišta gasa iz škriljaca koje želi Zapad, rekao je danas šef Odbora za spoljne poslove ruske državne Dume Aleksej Puškov.
    Kontrola nad nalazištima gasa je glavni cilj politike SAD-a u Ukrajini tvrdi Puškov

    „Kijev se bori za istočne regione samo zbog rezervi gasa. Nemačka tvrdi da rezerve iznose oko 5.578 milijardi kubnih metara, američke rezerve su 8.976 milijardi kubnih metara. Kontrola nalazišta biće u rukama SAD“, rekao je on, prenosi Itar-tas.

    Nalazište gasa Juživska nalazi se na granici između regiona Harkov i Donjeck. Prema nekim procjenama, nalazište posjeduje oko četiri triliona kubnih metara gasa.

    U maju 2012. godine kompanija „Šel“ dobila je na tenderu eksploataciju nalazišta. Druga kompanija, koja je ima sertifikat za eksploataciju nalazišta u oblasti Dnjepropetrovsk – Donjeck, je ukrajinska kompanija „Burisma“, u kojoj je nedavno sin američkog potpredsjednik Džozefa Bajdena postao član Upravnog odbora.

    Stanovnici Slavjanska, koji su u centru nalazišta Juživska, organizovali su proteste proteklih godinu dana zbog eksploatacije na ovom području. Najavljeno je i organizovanje referenduma

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!