Хроника

Аца Босанац: Пола пазара сам давао Стефановићу и Папићу, остало делио с Кокезом

Београдски угоститељ Александар Кајмаковић (46), звани Аца Босанац, у уторак је припадницима УКП причао све што зна о криминалним активностима озлоглашеног Вељка Беливука (36), званог Веља Невоља, који је недавно ухапшен под сумњом да је организовао убиства, трговину дрогом, рекетирања и разна друга кривична дела у оквиру криминалног клана који је предводио.

Кајмаковића су припадници УКП привели у уторак у локалу „Бутик 3“, у чије је пословање умешан. Причао је и о својим пословним односима са Вељом Невољом, до којих је, како наводно Кајмаковић тврди, дошло преко вишегодишњег познанства са Славишом Кокезом, председником Фудбалског савеза Србије, објавили су београдски медији „Блиц“ и 24седам.

Извор каже да је Кајмаковић припадницима УКП испричао да је сувласник, директор и менаџер више угоститељских локала у Београду: „Три шешира“ и „Златног бокала“ у Скадарлији,“Касине“ на Теразијама, „Темперамента“ и „Лафајета“ у Бетон хали, те „Бутика 1, 2 и 3“ на различитим атрактивним локацијама.

Према писању медија, он је у тим пословима са београдским бизнисменом Предрагом Ранковићем Пецонијем, кога он назива „пријатељем и кумом“.

Кајмаковић је навео да је у спорним локалима углавном сам ангажовао обезбеђење, и да су посао водили углавном извесни Миро и Мане, браћа из Бијелог Поља.

Преокрет, међутим, настаје отприлике 2016. године, када га је, наводно, Кокеза више пута контактирао и убеђивао да обезбеђење „Касине“ преузму навијачи ФК Партизан.
Кајмаковић каже да је одбио понуду, али да су у наредном периоду навијачи ФК Рад у његовим локалима почели да праве проблеме – малтретирали су запослене, нису плаћали рачуне и слично. Догодиле су се и две полицијске рације у „Касини“ крајем 2017. и почетком 2018, чије последице Кајмаковић описује као ратно стање: Све је било поломљено“. Он тврди да је због тога покушао да преко Кокезе ступи у контакт са људима из полиције како би сазнао шта се догађа.

Напослетку је, како је навео, упознао Дијану Хркаловић, тадашњу државну секретарку у МУП и начелницу у УКП.

„Питао сам је за рације, а она ме је питала да ли сам сарадник Алена Кожара из Црне Горе (једног од вођа шкаљарског клана који ће бити убијен 2020. у Грчкој), јер је он државни непријатељ. Ја сам рекао да нисам и да га не познајем. Казала је да ми верује“, преноси извор речи Кајмаковића.

Кајмаковић тврди да се у наредном периоду “пријатељски виђао” са Дијаном Хркаловић у “Бутику 3” и да више није имао полицијске рације у својим локалима.

Ипак, у том периоду први пут у “Бутик 3” долази и Дарко Елез, осуђивани босански криминалац који се доводи у везу са Вељом Невољом. Најпре је правио проблеме и претио. Кајмаковић се тада, како тврди, пожалио Дијани Хркаловић, која му је обећала да ће “да провери” и да “не брине ништа”.

После тога је, наводи Кајмаковић, Елез поново долазио у “Бутик 3”, али није правио проблеме и чак се извинио. Четири или пет месеци после тога, наставио је према речима извора Кајмаковић своју причу, Кокеза га је позвао и рекао му да је “Елез чекао да га убије” јер је, наводно, чуо да је Кајмаковић давао Елезове снимке његовим непријатељима.

Кајмаковић наводи да је звао и Дијану Хркаловић и Кокезу због тога, да их је убеђивао да ништа не зна о Елезу, да је нудио да се подвргне полиграфском испитивању и да их је питао да ли треба да бежи.

Како наводно тврди, Кокеза га је упутио на Дијану Хркаловић и од тада се Елез није појављивао у његовим локалима, мада су други из његове групе долазили и претили обезбеђењу.

Кајмаковић је даље, према писањима медија, испричао да је управо у то време на предлог Кокезе с њим и Небојшом Стефановићем, тадашњим министром полиције, отворио ресторан „Темперамент“ у Бетон хали.

Кајмаковић наводно тврди да га је Стефановић тада упутио на Александра Папића као контакт особу и представио му га као свог „човека од поверења“. Договор је, према тврдњама београдских портала, био да приходи од ресторана иду „50 одсто Стефановићу и Папићу“, а по 25 одсто „мени и Кокези“.

Кајмаковић тврди да убрзо навијачи Рада опет почињу да праве проблеме у његовим локалима и да обезбеђење није успевало да се избори с њима. Због тога се консултовао са Дијаном Хркаловић о могућности ангажовања Веље Невоље и његове екипе.

Хркаловићева му је рекла да то “никако не ради” јер ће она “да их похапси”.

Ипак, Хркаловићева је ускоро разрешена функције у МУП, па је Кајмаковић за савет питао супругиног рођака Милана Остојића, званог Сандокан, из Шапца, с којим је проценио да Вељи Невољи ради мира треба дати један локал за обезбеђење. Избор је у лето 2020. године пао на “Касину”.

Гле чуда – у “Касини” више није било проблема, али у осталим локалима јесте. Кајмаковић тврди да му је избоден радник обезбеђења у “Три шешира”, а да су се навијачи Рада из “Касине” једноставно преселили на привремени рад у “Бутик 3”, где су правили туче и одбијали да плате рачуне.

„Носили су “шкорпионе”, испричао је Кајмаковић припадницима УКП.

Кајмаковић је објаснио да је затим распоредио послове обезбеђења својих локала.

Екипа Веље Невоље је држала “Лафајет”, “Темперамент” и “Касину”; браћа Бјелопољци Мире и Мане су радили у “Три шешира” и “Златном бокалу” у Скадарлији, а “Бутик 3” су држали извесни Дуле и Горан.

„Са Вељом Невољом и његовим кумом Марком Миљковићем сам се углавном виђао у “Лафајету”, а неколико пута и код њих у некој башти на стадиону Партизана. Они су ме уверавали да је мирно само тамо где они чувају и стално су се питали када ћу им дати да раде и остале локале“, испричао је Кајмаковић.

24sedam.rs

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!