Србија

Бизговчина преговара осам година и понуда коју ће Србија добити је да је признају шиптарске нарко и терористичке банде

Београд је добио одговор на питање — шта добија уколико призна независност Косова? Па добија признање Приштине. Преко потребна „понуда века“: све — ни за шта! Толико о тражењу компромиса од стране Запада. Важно да је амбасадор САД у Приштини Филип Коснет, по свом признању, уживао у састанку са специјални изаслаником ЕУ за КиМ Мирославом Лајчаком.

Ако је и од ЕУ, превише је, сматра политиколог Јелена Вукоичић, коментаришући посету бриселског специјалца Лајчака Приштини. Пошто су, како каже, представници приштинских власти дрско и безобразно одбили сваку причу о формирању Заједнице српских општина, то што се она не помиње ни у једној изјави западних званичника, испод је свих очекивања, каже она за Спутњик.

Косово ће признати Србију — „велики уступак“ Приштине

Из штурих Твитер изјава, једино што је могло да се сазна о посети, осим већ поменутог Коснетовог уживања, јесте и да ће САД заједно са ЕУ радити на постизању међусобног признања Београда и Приштине.

Не сумњамо да је и Лајчак уживао, јер руку на срце, и није имао пуно посла током кратке посете. Представници приштинских власти су му већ уочи доласка врло јасно ставили до знања да се током посете неће мешати у свој посао, јер је у Приштини формирање Заједнице српских општина — забрањена тема.

Пошто је дакле и Лајчаку и ЕУ јасно да од ЗСО колико сутра неће бити ништа, једино што је могао да изјави је да „имплементација почиње када се потпише свеобухватан споразум“. Дакле — мало сутра. Србија, значи, треба да призна самопроглашену независност Косова, јер то је циљ фамозног правнообавезујућег свеобухватног споразума, а онда шта буде биће.

Једино што је извесно да ће тим свеобухватним споразумом добити, јесте оно што је савршено не занима, јер јој ни за шта не треба — да Косово признаје Србију. Да није тужно, било би баш смешно.

Непромењена политика Запада

То је западна политика уназад две деценије, од када су нас бомбардовали и од Косова направили такозвану државу и то негде не може да вас чуди, иако се увек надате да ће њихови званичници да имају више слуха за вас, мада знате да је јако мала шанса да се то догоди, каже Вукоичићева. Ипак, овакве изјаве сматра увредљивим.

„Ово је чак и испод неких стандарда које смо очекивали од ЕУ. Они чак и не желе да испуне ни ту једину тачку Бриселског споразума која се односила на права Срба на КиМ и врло дрско и безобразно су одбили да разговарају о томе, а траже од Србије да их призна. То је просто толико екстремна политика саме ЕУ, да је чак мало превише и за оно на шта смо навикли од њих. Управо зато Србија више не треба да разговара о било чему док се не формира та заједница, као што су то и рекли политички представници Срба на КиМ, па да видимо ко ће постићи договор и на који начин“, истиче саговорница Спутњика.

Све, ипак, зависи од Београда јер, како подвлачи, без Србије ништа не могу да ураде, па ни да од Косова направе државу. Могу да говоре шта хоће али за то што намеравају су потребне две стране, а једна је Београд.

Непотребно учешће у оваквим шарадама

Вукоичићева не сумња да ће због тога и даље бити притисака, прљавих удараца, насртаја Албанаца на Србе који су остали на Косову и Метохији. То је опипљива опасност. У ситуацији када не могу да издејствују своје циљеве некаквим мирним путем, онда се служе насиљем, не само косовски Албанци, него и они који су им ментори, који пишу такве изјаве по Твитеру, каже наша саговорница, али и примећује да је то све што могу јер ЕУ нема никакав механизам да притисне Србију.

„Нема ни чиме да је уцењује. То чланство у ЕУ је толико далеко и као идеја је подједнако смешно као и ова о међусобном признању о чему се разговара. Србија је свесна тога да је велико питање да ли ће икада постати чланица ЕУ. Једини конкретан проблем је то што Албанци имају механизам да притискају Србију преко Срба на Косову и Метохији, које могу да угрозе, да нападну“, оценила је она.

Србија, како сматра, треба да игнорише фиктивне преговоре којима се ништа не постиже. У таквој шаради, каже Вукоичићева, Београд не треба да учествује. А ЕУ нек преговара са Приштином колико год хоће и нека Брисел и Приштина постижу договоре какве год хоће.

Па и оне да ће Београду, великодушно, понудити да Косово призна Србију.

Спутник

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Један коментар

  1. sta sve u Svetoj Srbskoj Zemlji ostalo, ne cudi me o cem se raspravlja, o delima koje za sobom budla ostavlja.
    uzurpator prestola Velikih Svetih Srbskih Careva, ala zmija i azdaja picousta, nekrofilni sadista i genocidni zlikovac, umesto u okovima i na narodnom sudu, o njemu raspredaju i baljezgaju ko o zakonodavcu, i nekakvom pregovaracu.
    alo gospodo seljaci, po kom zakonskom osnovu i ovlascenju se moze upustati u pregovore i zastupanje Srbskih interesa.
    ovo moze razumeti jedino brdjanin mile, trgovac susenom travom i duvanom, sestricinu mu poljubim, jos jedino on takvog razuma ima.
    po kom zakonu ovo cudo i monstrum odlucuje o zivotu i smrti svakog od nas, o krecenju cucavaca, o dovodjenju u beduinskih razbojnika, raspolagati sa budzetom ko da je to zaradio teskim radom, otudjivanju neotudjivog, otimanju dece, et cetera, et cetera, et cetera
    majmunski posao je da se majmunise, cici, pisti, plazi i kezi a azdajski da djecu guta i priglupe novinarke na kolena obara, bljuje pogan i smrad, al da radi gorenabrojano, to jos ne bi ni napisano ni vidjeno.
    nego gospodo gurbeti i indijanci bosanski i servijanci uvek robovi i sluge tudjina, Gospodja Mila vas treba videti i dijagnozu dati da znamo dal vam je mesto da se koprcate na nebu /posto krila nemate/ il u apsu.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!