Србија

Цена “фонтане” надувана десет пута!

Музичка фонтана на београдској Славији, која је недавно пуштена у рад, главна је тема последњих дана због невероватних 1,8 милиона евра колико је уложено у њу.

Помпезно најављивана, због музичких и светлосних ефеката, привлачи велику пажњу Београђана, како због тога што је за тај новац велики број деце могао бити излечен, тако и због несносне буке коју морају да слушају станари који живе у њеној близини.

За туристе ништа ново

Директор Асоцијације туристичких агенција Србије Александар Сеничић не види потенцијал за повећање броја страних гостију због фонтане на Славији.
– Не може ниједна ствар која се деси тако појединачно у граду да изазове до те мере велико интересовање код туриста, осим ако то није Ајфелова кула или нешто што је у светским размерама специфично и јединствено – рекао је Сеничић за медије, додајући да велики број градова има осветљене музичке фонтане.

На друштвеним мрежама појавиле су се информације да се на сајту алибаба.цом најскупља музичка фонтана може пазарити за највише 180.000 евра. По тој рачуници, могло је да се купи још 10 фонтана, па се поставља питање да ли је било неопходно потрошити непуна два милиона из државне касе. У Зеници у Босни и Херцеговини прошле године постављена је врло слична, само мања фонтана на једном кружном току, а за ту прилику је издвојено свега 110.000 евра.

– Немојте тако молим вас. Наша фонтана је оригинал. А Кинези су узели, ископирали нашу фонтану и поставили на алибабу за 180.000 евра. Вероватно ће врло ускоро моћи да се нађе и по кинеским радњама, па ће моћи сваки гастарбајтер да је стави у двориште. Али, наравно, оригинал је само онај на Славији – саркастично коментарише Марко Дражић из портала њуз.нет.

Он иронично констатује да не разуме због чега људима смета ова фонтана, јер је таква инвестиција веома важна за развој српског туризма, који је кренуо у одличном правцу још од улагања у новогодишњу расвету због које су Бугари напунили Београд.

– Бунили смо се и за ту расвету, па ето видите колико је она новца донела у касу. Сигуран сам да ће нам се та скоро два милиона врло брзо вратити – каже Дражић.

А. Вучићевић – Вести

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. I dok na odeljenjima Kliničkog centra u Beogradu vlada klostridija, teško lečiva bolet stomačnih puteva i nema načina i para da se zaustavi nebriga, aljkavast medicinskog osoblja , teško operisani pacijenti jedva preživljavaju ili umiru od te bpšasti, Beogard uludo troši novce na neku kič fontanu.Trabalo bi malo više da se pozabave novinari srpskih glasila i da objave o skandalozon stanju na klinikama, vlada epidemija klostridije, oprema je zagađena i prenosi se stravičnom brzinom.među oboleliom,operisanim, i otpuštenim pacijentima. Situacija je alarmantna, skrivaju se podaci, beže lekari pred rodbinom pacijenata, niko još ne odgovara za tu situaciju jer sam ministar zdravstva prikriva stanje.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!