Хроника

Даница Драшковић уз помоћ преваре и корупције у инвалидској пензији

Београд-Веровали или не, Даница Драшковић, супруга лидера СПО Вука Драшковића, и данас је у инвалидској пензији, сазнаје „Ало!”.

Како наш извор наводи, она је у ту пензију отишла 17. маја давне 1990. године и још није „изашла” из ње, односно није отишла у старосну, како су то објавили медији прошле године.

„Према последњем извештају ПИО фонда, њена инвалидска пензија износи 43.400 динара! Уколико се узме у обзир да је она у инвалидској већ 27 година, испада да су јој исплаћене 324 инвалиднине. Чак и да су биле и упола мање од ове последње, реч је о великом новцу. Инвалидска пензија Вукове супруге изазива велику пажњу јавности већ годинама. Својевремено је још и Весна Пешић, тадашњи посланик у Скупштини Србије, подгрејала тему о инвалиднини Данице Драшковић изјавивши „да је Драшковићева већ 30 година у инвалидској пензији, а и дан-данас може коњу реп да ишчупа”. Уколико се узме у обзир да многи стварно болесни људи не могу да остваре инвалидске пензије без километарске документације, овај случај је више него дискутабилан“ – наводи он.

Према његовим речима, надлежни су још пре три године најавили да ће све сумњиве инвалидске пензије бити преиспитане.

„Објављено је да је Дана у међувремену престала да прима инвалиднину и сада добија старосну пензију. Александар Вулин, тадашњи министар за рад и социјалну политику, потврдио то је, рекавши да Драшковићева више није инвалидски, него старосни пензионер, а такви нису предмет ревизије у ПИО фонду“ – подсећа наш извор.

С друге стране, Даница Драшковић није хтела да коментарше ни на једну тему за наш лист.

„Немојте ме питати ништа да коментаришем“ – рекла нам је Дана.

Након нашег инсистирање да морамо да проверимо информације до којих смо дошли, она је прекинула везу.

У ПИО фонду кажу за „Ало!” да они не могу да коментаришу ниједног корисника било које врсте пензије.

„Личне податке о нашим корисницима Фонд не може да саопштава трећим лицима, а забрањује му Закон о ПИО и Закон о заштити података о личности“ – било је све што смо добили из Фонда.

Драшковићева је, према писању медија, од 2009. године именовањем Владе члан Управног одбора НИС-а. Она је у том послу правила годину дана паузу, али се јула 2014. поново вратила у НИС.

Све је могуће!

Бранко Радун, политички аналитичар, коментаришући најпознатији „пензиони случај”, каже за „Ало!” да је то доказ да је све могуће.

“ Неко је инвалид за нешто, а очигледно способан за нешто друго. Она је функционер у НИС-у већ годинама! Не знамо по којем основу је она отишла у инвалидску пензију. Знамо да је било много манипаулација када је реч о тим пензијама. Није она усамљен случај. Требало би да се та „зона” рашчисти мало, јер оптерећују пензиони фонд“ – казао је он.

Ало.рс

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. Kako po zakonu invalidski penzioner moze da radi, jer licu kome je oduzeta radna sposobnost ne moze biti zaposleno-raditi, moze ali mora izaci na kontrolni pregled ge bi mu se ukinula ivalidska penzija. ZATO PITANJE ZA GOSPODU POLITICARE KAKO NEKO KO JE U INVALIDSKOJ PENZI MOZE DA RADI PA SAD DA LI JE TO FIZICKI RAD ILI RAD U UPRAVNOM ODBORU ZAKON O INVALIDSKIM PENZIJAMA NE PRAVI RAZLIKU.

  2. Црногорке оду с четрдесет година у инвалидску пензију јер су се једанпут ушинуле, а моја комшиница прешла инвалидску комисију, прогласили је способном за рад, а она умрла за машином! А Дана је тако неопходан стручни кадар, да НИС не би могао уопште да функционише без њеног доприноса и њене плате од 6.000евра!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!