ЕвроАзија

Годишњицу државног удара и кланице које је потом уследила у Кијеву славили Немци, Пољаци, Литванци, Молдавци, Словаци…

ФАКТИ: Како се све обрнуло – као после 5. октобра у Србији! Пре само годину дана, на кијевском Мајадну су свакодневно биле многе хиљаде, па и десетине хиљада, а у шпицевима државног преврата и пеко 100.000 евромајдановаца. А данас ни 5.000! Све је просто: престали Американци да плаћају „радна места” на Мајдану и довожење „активиста” из целе Украјине. „Бајка” је трајала док је била напајана страним подривачким новцем…

КИЈЕВСКА хунта је прву годишњицу свог државног преврата, изведеног у режији ЦИА, обележила „Маршем достојанства”.

У центру главног града Украјине окупило се око 3000 људи (полиција тврди: око 8000). Потом су кренули према Мајдану (Тргу независности) и одали пошту погинулима у време државног удара који су потом – после преузимања власти – проглашени за „Небеску стотину”.

Окружени стотинама агената у цивилу, на челу колоне су ишли председник Украјине Петар Порошенко и његови очекивани гости-савезници: председници Немачке, Молдавије, Пољске, Литваније и Словачке – Јоахим Гаук, Николас Тимофти, Бронислав Коморовски, Далија Грибаускајте и Андреј Киска, председник Европског савета (Пољак) Доналд Туск, као и премијери Литваније Лајмдота Страујума) и Естоније (Тави Ријвас), председник парламента Шпаније Хесус Марија Морено, министар спољних послова Чешке Љубомир Заоралек, заменик шефа француске диплоатије Арлем Дезир и други.

Нико – ни Порошенко, ни његови гости – није ништа рекао окупљенима.

На видео-бимовима се мењају фотографије убијених „стотинаша”, иако постоје реалне сумње да су већину побили „своји” – организатори државног преврата.

Неки од учесника носе заставе различитих добровољачких украјинских батаљона. Неки и заставе појединих европских земаља.

 

Факти

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. Башкортостан 11 октября 1990 года Верховным Советом республики была провозглашена Декларация о государственном суверенитете. Далее Башкортостан взял путь на полную независимость.

  2. 8 октября 1990 года Верховным Советом Бурятской АССР была принята Декларация о государственном суверенитете Бурятской Советской Социалистической Республики. Согласно этому документу, Бурятия отказалась от статуса автономии и провозгласила государственный суверенитет Бурятской ССР на своей территории.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!