Србија

Опет шириш црну шиптарску пропаганду, лажеш и манипулишеш!

Председник Србије Александар Вучић рекао је данас да нерешено косовско питање Србију много кошта и да бисмо, да то питање не постоји, имали директне стране инвестиције у висини од пет милијарди евра, али да се не поставља питање да ли смо спремни на ту цену.
„Да нема тог питања било би много више, али да ли то значи ако сутра неко каже ”Пирот није ваш” да ћемо да кажемо због инвестиција на то пристајемо”, казао је он.

Вучић је, гостујући на ТВ Прва, упитан колико нас кошта нерешено косовско питање када је реч о директним страним инвестицијама одговорио

„Да ми неко не извлачи из контекста речи. Мој одговор је много нас кошта, али то нема везе колико нас кошта“.

Он је указао да нас толико много кошта да није у стању ни да каже колико је то.

Додао је да су урађене многе анализе и да показују да бисмо имали више од пет милиајрди евра директних страних инвесиција да није тог нерешеног питања, а данас имамо инвестиције у висини од 3,6 миллијарди.

Вучић је изразио уверење да ће Србија ове године успети да привуче 3,8 милијарди евра директних страних инвестиција.

Вучић је рекао и да је веома задовољан због чињенице да Србија никада није инвестирала у српски живаљ на Косову и Метохији, као што то сада ради.

„Сада из текућих буџетских резерви одвајамо нових 80 милиона евра за наш народ на Косову. Срећан сам због тога и волим да осећају да наша држава брине о њима“, казао је он.

Вестионлине, Танјуг

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. Добро је да се постави питање ”коштања” непризнавања Косова као државе. Добро је пре свега због оних Срба који су потонули у материјализам и осим новца не виде ни једну другу вредност. Добро је што је први пут изнесена цифра од око две милијарде годишње – ако су садашње ”инвестиције” 3,6 милијарди, а биле би преко 5, то је рецимо разлика од две милијарде. Да не улазимо у анализу да те стране ”инвестиције” не доносе Србији ништа осим лоше плаћених и несигурних послова, а често и озбиљног загађења природе, гушења домаћих произвођача… Да останемо на две милијарде годишње. Ако то ставимо у однос само са конзервативним проценама рудних резерви на Косову од 600 милијарди евра лако је израчунати да је то износ који је 300 пута већи од виртуелног годишњег губитка Србије у инвестицијама. Значи – нема журбе. Ако не можемо да решимо сада, имамо још 300 година економског оправдања да не журимо и сачекамо прави моменат.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!