Економија

Вучић укинуо порез богатим KОЦKАРНИЦАМА KЛАДИОНИЦАМА И KАЗИНИМА а народ плаћа и кокошињце

СKАНДАЛОЗНЕ ИЗМЕНЕ ЗАKОНА О ПОРЕЗУ НА ДОХОДАK ГРАЂАНА ОД СВИХ ИГАРА НА СРЕЋУ

Зашто држава Србија подилази приређивачима игара на срећу, кад су они ионако најбогатији, пуни пара, и до сада док су плаћали порез на остварени добитак. Све нормалне земље строго контролишу и опорезују овај сектор, који је по својој природи један од највећих канала за прање новца, а српски режим их изузима из обавезе опорезивања и контроле Пореске управе.

Да ли су власници казина и кладионица блиски властима?

Зашто држава Србија штити интересе фунансијских моћника уместо да наплати порез од оних који већ имају превише и тим парама помогне најугроженијима

Веровали или не режим Александра Вучића одлучио да укине порезе на кладионице и коцкарнице.

То је учињено у децембру 2020. године без икаквих ваљаних образложења,

То је недавно саопштила и опозиција, која саопштава:

“Наиме, у децембру су усвојене скандалозне измене Закона о порезу на доходак грађана, којим је укинуто плаћање пореза на остварен добитак од свих посебних игара на срећу, укључујући кладионице, казина, играчнице и аутомат клубове, а посебно је наглашено да се порез не плаћа на остварени добитак од игара на срећу преко интернета”, наводи се у саопштењу.

“Лицемерје власти је овим подигнуто на још виши ниво, јер када су у питању фриленсери, онда порез мора да се плати одмах и то са каматом, а када су у питању власници кладионица и коцкарница, онда држава промени закон да се порез не би уопште плаћао.

Чак иду и корак даље па онима против којих је покренут псотупак због неплаћања пореза по старом закону омогућава да га заврше по новом, односно да избегну било каква плаћања. Ово није први пут да се подилази приређивачима игара на срећу. Неопорезиви део је прво 2018. године подигнут са 11.684 динара на чак 101.900 динара, али то очигледно није било довољно, па је опорезивање потпуно укинуто”, наводи се у саопштењу.

Док све нормалне земље строго контролишу и опорезују овај сектор, који је по својој природи један од највећих канала за прање новца, српски режим их изузима из обавезе опорезивања и контроле Пореске управе.

Зато данас и у најмањем месту у Србији, на сваком углу имате 3-4 кладионице, зато је у коцкарницама и кладионицама број запослених за 4 године повећан за 45%.

Зато овај сектор остварује приход од преко 800 милиона евра и зато се у ванредном стању кладионице последње затварају, а прве отварају.

Уместо да наплати порез од оних који већ имају превише и тим парама помогне најугроженијима. Ова власт је још једном доказала да јој нису важни ни људи, ни државна каса, већ искључиво интерес моћника блиских власти.

Kлиx Инфо

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. Struja u Srbiji poskupela od 1. februara 2021. za 3,4%, pa je cena struje u Srbiji je među najevtinijim u Evropi, a zato i prosečna plata u Srbiji je na dnu Evrope. Prosečna plata u EPS je iznad 100.000 dinara, u Srbiji neto u februaru u 2021. je 62.280 dinara (529,68 eura). Cena struje u Srbiji je među najevtinijim u Evropi, a zato i prosečna plata je na dnu Evrope. Broj zaposlenih u EPS je 29.000. Nepotrebni radnici nagomilani u administraciji, dok u proizvodnom delu skoro da i nema viškova, višak 7.500 zaposlenih, a po nekim izvorima čak 17.000. Broj direktora je oko 600, a posao bi mogli da obave manje od 100 njih. Upoređenja radi, češki ČEZ, koji je duplo produktivniji i radi u više država, ima 26.000 zaposlenih, Vodeći smo u Evropi po krađi struje, po gubicima struje u prenosu, po nenaplačenoj, a utrošenoj struji, niska energetska efikasnost termoelektrana (ispod 25%, u Evropi iznad 30%) i hidroelektrana. Na kraju, generalni direktor je pečenjar Grčić, kao da ova država nema pismenijeg i stručnijeg menadžera iz energetske struke od pečenjara. Uvažena premijerka je u zabludi da je naša električna energija najeftinija u Evropi, nije tačno. Električna energija u Ukrajini, Moldaviji i Kosovu je jeftinija nego u Srbiji i to poprilično.. Ona upoređuje cene sa Evropom u kojoj je i prosečna plata veća za pet do deset puta nego prosečne plate u Srbiji. Takođe, i troškovi kod nas nisu toliko niži nego u Evropi, kako misle naše vođe, već su približno jednaki. Takođe, premijerka priča da će struja koštati 7,867 din/kWh, kojom se hvale premijerka Brnabić i ministarka Mihajlović, što nije tačno, već je to cena koja pripada EPS-u, a kada se okače nameti države, ukupna cena struje, koju će građani u proseku plaćati iznosi 10,91 din/kWh. Potrošač iz Bora ima potrošnju električne energije za mart mesec 2021. godine u iznosu od 29 kWh (viša tarifa 20 kWh i niža 9 kWh) i EPS-u platio 645,09 dinara ili 22,24 din/kWh, a ukupni račun iznosi 1248,16 dinara ili 43,04 din/kWh, što je više za 93,52%. Država se dobro učipila u trošak za električnu energiju boranina on je platio više nego prosečnog potrošača u EU, a pričaju da je električna energija najjeftinija u Evropi. A tek kada se uzme u obzir loša efikasnost termoelektrana (oko 25%, a u Evropi iznad 30%), krađa struje, onda naša struja je diskutabilno najjeftinija.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!