Србија

Дачић каже Украјина је приоритет српског председавања ОЕБС док Косово и Метохију не сме ни да помене!

Решавање кризе у Украјини биће приоритет предстојећег председавања Србије ОЕБС, рекао је данас у завршном излагању на заседању министарског савета те организације у Базелу српски министар спољних послова Ивица Дачић.

“Желим да истакнем да ће главни приоритет нашег рада и даље бити решавање кризе у Украјини на начин који ће подстаћи свеобухватни мировни процес. Намеравамо да радимо са главним заинтересованим странама на мирном решавању ове кризе и поново истичемо важност поштовања докумената из Минска свих страна”, рекао је Дачић.

Он је изразио наду да ће политички напори на високом нивоу као и напори Трилатералне контакт групе значајно допринети да дође до продора у том правцу.

Дачић је истакао да Србија рачуна на подршку осталих 56 држава чланица ОЕБС и да очекује да ће планирано формирање панела еминентних личности значајно допринети напорима да се обнови поверење међу државама учесницама у раду ОЕБС.

“У години у којој ћемо да обележимо 40. годишњицу Завршног акта из Хелсинкија, настојимо да обновимо поверење међу државама учесницама и нашу Организацију учинимо ефикаснијом и актуелнијом”, навео је Дачић.

Он је захвалио актуелном председавајућем ОЕБС Дидијеу Буркхалтеру на гостопримству које је Ссвајцарска пружила учесницима министарског заседања у Базелу и поздравио новог члана Тројке и земљу која ће председавати 2016. године, Немачку, као и Аустрију која ће преузети председавање 2017. године.

Србија ће од 1. јануара идуће године званично преузети председавање ОЕБС, а Дачић је данас по завршетку министарског заседања рекао да је српско председавање практично већ започето.

 

Танјуг

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. M A F I J A IZ SRPSKE NAPREDNE STRANKE – gospođa JORGOVANKA TABAKOVIC , mimo svakog pravila uspela svog zeta, uz pomoć ljubavnika Veljka Odalovića, generalnog sekretara MIP-a, da zaposli u Ambasadi Srbije u Rimu, tako da danas sva njena putovanja po svetu obavezno imaju Rim za presedajuću stanicu KOD CERKE I ZETA.15. septembra gospođa Tabaković, kada je napadnuta u sobi u hotelu „Maestral“ u Miločeru, na aerodromu u Podgorici izvesnom S. Tomičiću predala svoju skupocenu tašnu marke “Birkin“ sa 470 hiljada evra, da je odnese njenoj kćerki u Rim, za kupovinu stana!

  2. Сарадња аутономних покрајина и јединица локалне самоуправеЧлан 181.
    Аутономне покрајине и јединице локалне самоуправе сарађују са одговарајућим територијалним заједницама и јединицама локалне самоуправе других држава, у оквиру спољне политике Републике Србије, уз поштовање територијалног јединства и правног поретка Републике Србије.
    2. Аутономне покрајинеПојам, оснивање и територија аутономне покрајинеЧлан 182.
    Аутономне покрајине су аутономне територијалне заједнице основане Уставом, у којима грађани остварују право на покрајинску аутономију.
    Република Србија има Аутономну покрајину Војводину и Аутономну покрајину Косово и Метохија. Суштинска аутономија Аутономне покрајине Косово и Метохија уредиће се посебним законом који се доноси по поступку предвиђеном за промену Устава.
    Нове аутономне покрајине могу се оснивати, а већ основане укидати или спајати по поступку предвиђеном за промену Устава. Предлог за оснивање нових или укидање, односно спајање постојећих аутономних покрајина утврђују грађани на референдуму, у складу са законом.
    Територијa аутономних покрајина и услови под којима се може променити граница између аутономних покрајина одређује се законом. Територија аутономних покрајина не може се мењати без сагласности њених грађана изражене на референдуму, у складу са законом.

  3. GASOVOD, UKRAJINA, JUZNI TOK
    “Umesto da se okrene ka svom istorijskom
    savezniku, Rusiji, Bugarska je propustila svoju priliku i sada će ruski gas
    teći kroz državu najvećeg istorijskog neprijatelja Bugarske, Tursku.
    Južni tok je
    zapravo započet zbog stalne zloupotrebe položaja Ukrajine kao tranzitne države.
    Upravo zato je i EU prihvatila taj projekat. Evropi u suštini treba put koji zaobilazi
    Ukrajinu.
    Prijatelji
    Ukrajine u Vašingtonu i Briselu ni u jednom momentu nisu bili oduševljeni ovom
    činjenicom i konstantno su lobirali protiv Južnog toka.
    Poenta je u tome
    da je Rusija ta koja je ugasila Južni tok kada je dobila opciju da nastavi uz
    prihvatanje uslova Evrope. Drugim rečima. Rusi smatraju problem Ukrajine kao
    tranzitne države manjim zlom od uslova koje EU zahteva od Južnog toka.
    U julu se EU dosetila
    da napadne rusku naftnu industriju tako što će sankcionisati izvoz tehnologije
    za bušenje nafte u Rusiju. Taj pokušaj nije uspeo jer su i Rusija i države sa
    kojima ona trguje (uključujući Kinu i Južnu Koreju) potpuno sposobne da same
    proizvedu tu tehologiju.
    Svojim
    sporazumima sa Kinom, Turskom i Iranom, Rusija je zadala katastrofalan udarac
    energetskoj budućnosti EU. Za par godina, Evropljani će shvatiti da sve ima
    svoju cenu. Otkazivanjem Južnog toka, Rusija je uvela Evropi najefektivnije
    sankcije koje smo videli ove godine.”
    Dozvoljeno preuzimanje teksta isključivo uz navođenje Webtribune.rs
    kao autora.
    (Webtribune.rs)

    �k֛˦&

  4. Хаахахааххааааааххаа који дебил, само што и све Србе гледају кроз наше политичаре јер народ их је изабрао ееее то је сад за плакање шмрц шмрц буууууааааајој шмрц!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!