Хроника

ГЕНЕРАЛ МАЛИНОВИЋ: Седам месеци од пада хеликоптера – разлог за сумњу у тужилаштво

Бивши заменик команданта Ратног ваздухопловства и ПВО указао да су први пут, вероватно услед притиска јавности, објављени сви документи, прилози и транскрипти везани за несрећу, али оценио да је несхватљиво да се међу њима не налазе транскрипти разговора мобилним телефонима између иницијатора, наредбодаваца и извршилаца тог лета за Рашку

НЕКАДАШЊИ заменик команданта Ратног ваздухопловства и ПВО, бригадни генерал у пензији Срето Малиновић, изјавио је да му се чини да је седам месеци сувише дуг период да се Тужилаштво не огласи поводом пада војног хеликоптера у којем је погинуло седам људи и додао да то наводи на сумњу у независност рада Тужилаштва.

„То не само да јавност, нарочито стручну, наводи на сумњу у независност рада Тужилаштва, него код породица погинулих изазива огорченост, а људима из летачке професије обезвређује спремност на жртвовање у некој сличној или опаснијој ситуацији“, рекао је Малиновић у интервјуу за лист Време.

Хеликоптер Војске Србије Ми-17 срушио се 13. марта нешто пре поноћи у ширем рејону аеродрома „Никола Тесла“ у Сурчину, на повратку из Рашке одакле је превозио животно угрожену бебу из Новог Пазара. У паду је погинуло седам људи.

У јавности се водила расправа о томе због чега је хеликоптер, упркос сложеним метеоролошким условима, покушао слетање на београдски цивилни аеродром а не на војни аеродром у Батајници или хелиодром код Војномедицинске академије на Бањици, као и ко је одлучио да се лети за Београд а не за Крагујевац, Ниш или Краљево.

Малиновић је додао да га је, такође, непријатно изненадило, како је рекао, одсуство храбрости челних људи државе и ланца командовања војском да брзо предузму мере из своје надлежности, за шта су имали довољно чињеница које их обавезују на поступање.

„То је сигурно уздрмало поверење припадника ваздухопловства и Војске Србије у своје претпостављене и створило им осећај незаштићености“, рекао је Малиновић.

Он је подсетио да су први пут, вероватно услед притиска јавности, објављени сви документи, прилози и транскрипти везани за несрећу али да је несхватљиво да се међу њима не налазе транскрипти разговора мобилним телефонима између иницијатора, наредбодаваца и извршилаца тог лета за Рашку.

Данас је истим поводом реаговао и председник Нове странке Зоран Живковић који је у Скупштини Србије рекао да је у најави формирање два или три анкетна одбора, али да је једини битан онај који ће се бавити питањем пада хеликоптера у којем је погинуло седам људи.

Бета

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!