Интервју

Игор Ивановић: Није случајност што су и Милошевић и Ђинђић изгубили главу због Косова (видео)

У 64. издању емисије Дијалог говорио је публициста и књижевник Игор Ивановић. Емисија је снимљена 28. априла у нашем студију у Београду

Да ли је у титоистичкој епохи било непожељно обележавати верске празнике? Да ли готово истовремене изјаве председника Србије и Хрватске о Јасеновцу најављују промену државних политика према том питању? Колико су тачне тезе о сарадњи Равногорског покрета са усташама током Другог светског рата? Да ли постоје двоструки аршини у јавности када се ради о случајевима Мирослава Алексића и Бранислава Лечића, и због чега? Каква је историјска улога Слободана Милошевића и зашто се она актуелизује серијом „Породица”? Колики је историјски значај Осме седнице? Да ли је Зоран Ђинђић уочи смрти променио политички став према Западу и српским националним интересима?

Зашто је у Србији практично прећутана књига „Трећи метак” аутора Николе Врзића и Милана Веруовића у којој се износи другачија верзија о убиству Зорана Ђинђића од оне званичне? Шта су сличности а шта разлике у политикама четири постпетооктобарска владара: Ђинђића, Коштунице, Тадића и Вучића? Зашто је важно да одговарају политички Шта нам о нашем друштву говори чињеница да ликови попут Чедомира Јовановића и Вука Драшковића и данас уживају материјалне и друштвене повластице иако су изневерили све идеале за које су се залагали? Каква је идеолошка политика актуелне власти у односу на Други светски рат?

О овим и другим темама у 64. издању емисије Дијалог говорио је публициста и књижевник Игор Ивановић. Емисија је снимљена 28. априла у нашем студију у Београду.

Стандард.рс

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!