Србија

Миграната у Србији све више а Вучићев идиотски режим и даље чека ЕУ да реше проблем

Одлука српских власти о размештању миграната, подгрејала је спекулације о наводном договору немачке канцеларке Ангеле Меркел и турског председника Таипа Реџепа Ердогана да буду трајно насељени у Србији. Док се из владајуће гарнитуре чује да се привремени станари измештају из центра градова, у Српској радикалној странци упозоравају да би мигранти могли да населе Србију и постану део њеног грађанства.

Нема бојазни од трајног насељавања, тврди у изјави за “Вести” али и објашњава да свакодневни уласци у Србију нису престали и да је тренутно на њеној територији око 8.000 миграната.

– Нема претњи да ће они остати, али је проблем што се сада много дуже задржавају и по седам, осам месеци, па ситуација постаје хронична, као и претња да постајемо чеп за миграције и да ћемо их виђати у све већем броју – објашњава Ђуровић и додаје да је важно шта ће држава предузети, јер због неприступачних граница илегалне преласке не може потпуно да заустави.

Центри за смештај су, према његовим речима, за кратак смештај од пар дана, па је неодрживо да мигранти у њима бораве дуго. То, како каже, значи да се мора мењати карактер тих центара и заштити српско становништво.

– Они морају да буду размештени по Србији и да им се пружи психолошка и социјална помоћ, јер по камповима само ескалирају проблеми – каже Ђуровић и истиче да мигранти морају да буду једно од приоритетних питања.

Размештање из Београда

Ненад Иванишевић је поводом протеста студената београдског Економског факултета, испред којег у парку борави већи број миграната, навео да је Комесаријат за избеглице направио план за њихово размештање миграната из центра престонице.
– Полиција контролише ситуацију и нема већег окупљања миграната, осим у Београду, одакле би требало да буду размештени у наредних 20-ак дана – рекао је Иванишевић.

Измештање избеглица са Блиског истока, како истиче функционер СРС Зоран Красић, могло би да означи почетак њиховог трајног боравка.

– Имамо информације да немачке службе проверавају наша подручја са мањим бројем становника да би се тамо, вероватно за стално, преселили мигранти. Са оваквима на власти и ранијим од 2000. године са пузајућом политиком, притисак може да изнуди све што им се тражи везано за мигранте и да промени националну и демографску структуру, што би Србију уништило – истиче Красић за “Вести”.

Ако је, како каже, неко дошао као мигрант, затражио азил или је у транзиту, то му не даје право да се шетка по Србији.

– Нарочито је опасно што су неки без докумената и доводе у питање безбедност земље – каже он, уз напомену да никаква утеха нису приче државних званичника да су они код нас само привремено.

Имамо своје избеглице

– Што би Србија била раскалашна и збрињавала људе са Блиског истока, када већ годинама има сународнике прогнане с подручја бивше Југославије и интерно расељене у колективном смештају који нису збринути, па сиромашне грађане за које мора да обезбеди народне кухиње. Али еврофанатици мисле да све што је из ЕУ је за јело, док Ердоган подсећа ЕУ шта нису платили и прети да ће пребацити избеглице, а та цифра би се кретала од три до четири милиона људи – казао је Красић.

Да се спрема “полако пресељење” из прихватног центра за мигранте у Шиду, обнародовао је Ненад Иванишевић, државни секретар у Министарству за рад. Он тврди да ће мигранти бити “адекватно смештени”.

– Ради се о живим људима и не можемо их само потрпати у камионе. Полако се расељавају у оближњи Принциповац и Адашевце, а има места и у другим центрима – казао је Иванишевић, додајући да део миграната који је сметао грађанима, више није у центру Шида, већ су тамо само породице с децом.

Вестионлине

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!