Србија

Вучић “искреношћу” правда издају Србије!

Берлинском поруком да су сви сити политике Србије, различите за домаћу и међународну употребу, премијер Александар Вучић је обнародовао, како је рекао нови српски почетак искреног односа према Немачкој и другим државама.

– Многе земље сите су тога да се једно говори, а друго ради. Нови почетак је да оно што говоримо и урадимо, мислимо – објаснио је премијер и најавио поштен и одговоран приступ, без скривених порука и лоших намера.

Оваквим наступом, према оцени бившег посланика ДСС Милоша Алигрудића, иначе доживотног почасног члана у Парламентарној скупштини Савета Европе, Вучић оправдава погрешну државну политику коју води.

– Многе земље сите су тога да се једно говори, а друго ради. Нови почетак је да оно што говоримо и урадимо, мислимо – објаснио је премијер и најавио поштен и одговоран приступ, без скривених порука и лоших намера.

Оваквим наступом, према оцени бившег посланика ДСС Милоша Алигрудића, иначе доживотног почасног члана у Парламентарној скупштини Савета Европе, Вучић оправдава погрешну државну политику коју води.

Немачко-руски загрљај

Вучићев наступ, према оцени бившег амбасадора Србије у Паризу Предрага Симића показује да је Србија у загрљају Немачке и Русије, што, како каже, даје добре резултате, с обзиром на опасност да Србија буде увучена у украјински проблем.
– То је реалан приступ спољне политике. Нема велике разлике у размишљањима те две земље и углавном су то и позиције Србије -каже Симић уз оцену да је видан ослонац на Немачку на путу Србије ка ЕУ.

– Оваквим ставом премијер хоће да пошаље поруку да је једино добро то што он ради, док је свака алтернатива лоша. Пристао је на све, и да преда део територије и, мора да се оправда тако што поручује да су други исто радили, али нису хтели да признају. Хвала му на искрености, јер ти други су говорили да бране Србију, а радили су у корист Брисела, па је ово је корак напред да се искрено штити ЕУ интерес који је и интерес Србије – тумачи Алигрудић за “Вести”.

Овај политичар сматра да је права алтернатива, ревидирање односа са ЕУ и постављање на “здраве ноге” тако што ће Србија узети што више, а дати што мање и сачувати државни интерес.

– Ово што се ради је “све дајем, а ништа не добијам” – оценио је Алигрудић. Он додаје да би са Вучићем могао да се сложи само у ставу да власт коју грађани бирају не треба да се конфронтира, већ да шири круг пријатеља у свету и да не затеже и не компликује односе са ЕУ и истоком, већ да балансира државну политику.

Одбрана Јужног тока

Мађарски премијер Виктор Орбан изјавио је у Београду да је постигао сагласност са Александром Вучићем да буду настављени радови на гасоводу Јужни ток.
Орбан је рекао да Мађарској нико не може да одузме право да брине о сопственој енергетској безбедности.
Вучић је најавио је да ће 7. и 8. јула разговарати са руским Путином и Медведевим о Јужном току.
– Наше радне групе раде на припреми уговора и покушаћемо да што више ствари ускладимо са европским правилима – рекао је Вучић и нагласио да ће Србија при томе штитити своје интересе.

– Садашња државна политика је, међутим, политика конгломерата ЕУ са стратегијом који они имају за Балкан и у којој им српски премијер подилази – оценио је Алигрудић.
Политички аналитичар Бранко Радун сматра да је премијер Вучић генерално мислио да нема више двоструког односа који су гајиле неке претходне владе.
– Тај однос ранијих српских влада, нарочито оне предвођене Демократском странком био је да се једно приказује и говори у иностранству, а нешто сасвим друго народу у Србији. Тај дуализам је већ био шизофреничан, па Вучић поручује да се више ништа ни од кога неће крити и да се грађанима Србије неће обећавати нешто што је у колизији са ЕУ или другим државама – каже Радун за “Вести”. 

 

Д. Декић – Вести

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. BOŽE NAPLATI MU SVAKU SUZU SA KOSMETA.
    IZDAJNIK I LUĐAK NESPOSOBAN O SEBI DA VODI RAČUNA A KAMOLI O DRŽAVI. OVAKVU BUDALU NEMA NI JEDNA DRŽAVA,da ne govorim o sklonosti ka plakanju,teatralnosti,lažima,strahu,dvojnoj ličnosti,nezrelosti,potrebi da blati srbe užas
    UŽAS UŽAS

  2. nage NATO-a su 1999 god. dejstvovale po 986 civilnih objekata, od čega je 119 potpuno uništeno, a 867 teško oštećeno. Na 113 lokacija bačeno je 50.000 projektila s osiromašenim uranom, a 57 ciljeva je napadnuto kasetnim bombama. Napadi su izvedeni na gradska područja pri čemu je izbačeno 156 kontejnera sa 37.440 kasetnih bombi. Posle dolaska međunarodnih vojnih i policijskih snaga, juna 1999, s Kosmeta je proterano oko 350.000 uglavnom Srba, ali i stanovnika drugih nacionalnosti. Izvršeno je preko 8.000 terorističkih akcija, ubijeno 2.000, a oteto 1.500 i ranjeno 2.500 ljudi. Ukupna ratna šteta je procenjena na 120 milijardi dolara, od čega je samo vojska, izuzimajući vojnu infrastrukturu na Kosmetu, pretrpela štetu od devet milijardi dolara.

    U toku agresije NATO-a na SRJ registrovano je 26.095 poleta avijacije, od čega je 18.168 izvela borbena avijacija. Lansirano je oko 37.000 raketa, bombi i drugih projektila s oko 40.000 tona ubojnog visokobrizantnog eksploziva.

    Na početku agresije, NATO je angažovao 371 avion dnevno, a na kraju agresije taj broj je povećan na 1.200 aviona dnevno.

    U odbrani od NATO snaga, jugoslovenska vojska ili srpske snage, kako su je nazivali politički i vojni zvaničnici Alijanse, oborila je 61 avion, sedam helikoptera, 30 bespilotnih letilica i 338 krstarećih raketa. Podaci o broju oštećenih borbenih aviona i drugih borbenih sistema, koji su pali na teritorije susednih zemalja, nisu poznati i malo je verovatno da će ih NATO ikada objaviti.(…)

    Komandant NATO snaga Džordž Robertson je izjavio 2000. da je na Kosmetu, na lokacijama prema Albaniji gađano 112 lokacija, a van Kosmeta 89 lokacija. Po lokaciji je palo 15–396 kilograma urana. Bombardovanje vojnih i civilnih ciljeva 1994. i 1995. u Republici Srpskoj i 1999. u Srbiji osiromašenim uranom prouzrokovalo je smrt 34 vojnika oružanih snaga Italije i 38 francuskih vojnika kao i stotine umrlih civila, Srba, muslimana i Albanaca. Oboleli su i vojnici iz Holandije i Nemačke.

    Pored direktnih šteta izazvanih eksplozijama bačenih bombi i raketa,na teritoriji SRJ se vodio specijalan rat, koji po svojim efektima spada u hemijske i radiološko-nuklearne ratove. (…)

    Naši lekari dramatično upozoravaju da je povećan broj obolelih od raznih vrsta karcinoma i leukemije i da je Srbija po broju novootkrivenih i obolelih od karcinoma među prvima u Evropi. Takođe sumorno predviđaju da predstoji epidemija karcinoma u Srbiji.

    Rak masovno kosi stanovnike Srbije. Prema poslednjim podacima Nacionalnog registra za rak, od ove opake bolesti 2011. umrlo je 21.007 osoba: 12.085 muškaraca i 8.922 žene. Posebno zabrinjava činjenica da stopa smrtnosti raste brže nego stopa obolevanja. Mortalitet se godišnje uvećava za dva i po, a učestalost obolevanja za dva odsto. Zbog toga nam preti opasnost da se nađemo u situaciji da se broj novootkrivenih slučajeva malignih oboljenja i broj umrlih na godišnjem nivou – izjednače.

    Doktor Snežana Živković Perišić, iz Odeljenja za prevenciju i kontrolu nezaraznih bolesti Instituta za javno zdravlje Srbije ,,Dr Milan Jovanović Batut”, kaže da je od 2002. do 2011. stopa mortaliteta od raka u Srbiji porasla za 17 odsto! Od raka bronhija i pluća godišnje umre 4.600 obolelih, od malignih tumora dojke 1.600, a od grlića materice 500 žena. Rak debelog creva i rektuma pokosi još 2.600 obolelih, a karcinom prostate – 800.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!