Србија

Вучићев режим планира обнову 3.000 објеката у које ће да убаце мигранте

Србија неће градити нове капацитете за избеглице већ се разматра да се за њихов привремени смештај оспособи око 3.000 постојећих објеката, пошто се може очекивати да ће се због лошег времена спорије кретати и дуже задржавати, изјавио је данас комесар за избеглице Владимир Цуцић.

Цуцић је истакао да се може очекивати да ће предстојећи хладнији дани успорити кретање избеглица и продужити њихов пут ка Европи за седам до осам дана и додао да ће обнављени објекти касније остати на располагању локалним заједницама као омладински домови.

Цуцић очекује да ће следеће недеље бити рашчишћен и парк код Економског факултета, јер ће, како је додао, бити уведене редовне аутобуске линије ка прихватном центру у Крњаци, где ће у све већем броју бити упућиване пристигле избеглице.

Број избеглица у Србији није се повећао протеклих дана, рекао је Цуцић за РТС и додао да је само промењен начин регистрације.

“Дошло је до промене у самом начину регистрације, Европа очекује да системи регистрације буду строжи, а то у Србији изискује ангажовање нове опреме и нових људи. Ипак, очекујем да ће ситуација да се нормализује”, рекао је он.

Цуцић сматра да би решење било да се “све заврши у Грцкој, у којој би добили папир, а да сви касније буду рута на којој они само показују тај папир”.

“Ако смо за ових пет месеци изборили са повећаним приливом миграната, изборићемо се и сада”, уверен је он.

Цуцић је казао да ће без озбира на најаве да ће Мађарска поставити ограду ка Хрватској, и сама зима успорити цело кретање па мигранти неће пролазити за 30-ак сати ка Западној Европи, већ ће им бити потребно седам-осам дана.

“Ми смо и за то спремни, у складу са оперативним планом који је радна група, односно влада усвојила. Идеја је да се оспособе постојећи објекти”, казао је Цуцић и додао да је компанија НИС понудила мотел у Атасевцима који је празан већ неколико година.

“Размишљамо о потезу у Кикиндском атару који стоји неколико година празан”, рекао је Цуцић и додао да има сврхе улагати и обновити постојеће објекте који ће након тога остати зајединици као омладински домови.

Танјуг

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!