Србија

Зашто тунели на путу Љиг-Прељина нису асфалтирани?

Од четири тунела на деоници Љиг – Прељина, на Коридору 11, два тунела нису асфалтирана, него је на њима голи бетон. То је скандал који су председник Владе и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре покушали да заташкају великим притиском на медије који су о томе извештавали прошле године. Труцкање кроз тунеле не може да се прикрије никаквом контролом медија. Саша Радуловић је зато поставио посланичко питање председнику Владе зашто тунели Брђани и Шарани, на путу од Љига до Прељине, нису прекривени асфалтом. Председник Владе је дужан да на ово питање достави писани одговор у року од 15 дана.

У овим тунелима је првобитно био асфалт, али је он саструган до бетона јер се испоставило да су оба тунела сувише ниска и да кроз њих не могу да прођу шлепери. Министарка саобраћаја и инфраструктуре и председник Владе су се поломили да нам објасне да су оба тунела направљена баш како треба. Међутим, сви возачи који су туда прошли могу да се увере да то није тако. За овај скандал нико није одговарао, а незваничне процене говоре да је штета настала због грешке око 4 милиона евра. Председник Владе и министарка инфраструктуре морају да нам објасне зашто та два тунела нису асфалтирана и чија је одговорност за насталу штету.

Иначе, на аутопуту од Љига до Прељине ради азербејџанска компанија Азвирт и Саша Радуловић је још 19. октобра прошле године у Скупштини поставио посланичко питање председнику Владе и минситарки да ли је Азвирт је ослобођен плаћања царина, акциза и ПДВ-а на увоз нафте, коју затим препродаје нашим подизвођачима и убире огроман екстрапрофит. Такође, фирма Азвирт је закупила сепарацију Таково и из ње вади уситњени камен и агрегат који продаје нашим подизвођачима по цени од 35 евра по кубику, а тржишна цена је 21 евро. користећи ове две ствари, Азвирт изиграва онај део уговора који каже да пола свих плаћања мора да иде домаћим компанијама који су подизвођачи. Пошто је Азвирт овим постао значајан добављач сировина за наше подизвођаче, тиме смањује проценат који од изградње овог пута остаје домаћим фирмама. Искуство нас учи да иза оваквих комбинација увек стоји корупција у врху власти.

Доста је било

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. Ne lupajte gluposti. Tuneli duzi od 1 km ne smeju da budu asfaltirani, zato sto je asfalt zapaljiv. tuneli su visoki 4,5 metara, vozac sam kamiona pa znam.

    1. Sofercino, ocigledno nemas pojma. U kojoj normalnoj drzavi koja ima tunel, betoniraju put??? A, kazi nam, sta predlazes umesto asfalta, pesak??? Pesak nije zapaljiv…

    2. А зашто је онда био постављен асфалт, па је довежена машина из Русије да га скине?
      Видео својим очима.

    3. А, ти ли си тај СНС ботић што нам лупа минусе?
      Пази да се теби не запале гуме на отвореном асфалтном путу на 35-40 Ц степени, а у хладовини тунела сигурно неће.
      Отварај сокић, одмотај сендвич.

  2. Запаљивост асфалта зависи од количине растварача који му се додају приликом израде,иначе по теби би тунел испод алпа требало да буе од кадрме. Сада лепо после дуге вожње поједи сендвич.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!