Економија

Кина уводи трговину фондова за трговину златом

Пекинг – Кинески регулатор тржишта хартија од вредности објавио је привремена правила за рад девизног тржишта фондова деномираних у злату (ЕТФ), утирући пут за увођење такве врсте пословања у финансијско тржиште земље.

Не постоји тачно одређено време за почетак трговине девизним фондовима деномираним у злату (ЕТФ) или инвестиционих фондова који тргују на берзама а који прате цену злата и имају већину својих средстава уложених у злату, према речима једног од званичника из Кинеске регулаторне комисије за хартије од вредности (ЦСРЦ).

Власти детаљно проучавају како да регулишу рад девизних фондова деномираних у злату (ЕТФ) у циљу заштите интереса инвеститора који тргују таквим новим производима, цитира Хинхуа званичника који је то рекао.

Потез ће бити део владиних напора за јачање развоја тржишта злата и тржишта капитала.

Девизни фондови деномирани у злату постоје у већини великих светских финансијских тржишта, са комбинованим средствима у вредности од више од 140 милијарди долара на крају јула 2012, наводи се у саопштењу ЦСРЦ.

Кина је веома брзо растуће тржиште злата, стварајући тиме услове за развој девизних фондова деномираних у злату, каже се у саопштењу.

Кина је највећи златни светски произвођач и потрошач, са производњом злата која је  достигла360,96 тона у 2011, према наводима кинеског удружења златара.

Вредност трансакција у злату порастао је за 53.45 одсто у односу на претходну годину и износи 2,48 трилиона јуана ($395 милијарди долара) на  Шангајској берзи злаза, највечој берзи злаза у земљи, у 2011, изјавило је удружење.

 

Зибиз

превод: Србија данас

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!