Црна Гора

НАТО фашисти Мила Ђукановића напали руске фудбалере на утакмици у Подгорици

Квалификациона утакмица за првенство Европе између Црне Горе и Русије, која се играла у Подгорици, прекинута је дефинитивно у 67. минуту због више инцидената домаћих навијача.

Већ у првом минуту голман репрезентације Русије Игор Акинфејев је погођен бакљом у главу, због чега је хитно пребачен у Клинички центар Црне Горе. Све време је био у свесном стању, а после прегледа установљене су му опекотине по врату и глави, као и потрес мозга. Задржан је на посматрању током ноћи и санирању повреда.

После прекида од 35 минута играчи обе селекције вратили су се из свлачионице на терен и утакмица је настављена… На трибинама, на којима су били и руски и српски навијачи, али већином црногорски, тињала је тензија од првог тренутка појаве масе на стадиону…

Када се меч наставио официјелни спикер је саопштио да ће утакмица дефинитивно бити прекинута уколико дође до најмањег инцидента.

У паузи између полувремена уследиле су нове консултације, јер је на трибини дошло до туче између домаћих и руских навијача и после 30 минута одлучено је да играчи изађу на опет терен.

Наставак је, међутим, трајао само 22 минута, јер је у 67. минуту Комбаров погођен са трибина и судија Ајтекин је одлучио да одсвира крај. Након тога је дошло до кошкања играча на терену, али се све брзо смирило и фудбалери су отишли у свлачионице.

У тренутку прекида резултат је био 0:0, а минут пре него што је судија одсвирао крај Русија је имала шансу да дође у вођство, али је голман репрезентације Црне Горе Полексић одбранио једанаестерац који је извео Широков.