Спорт

Ватерполистима бронза на ОИ!

Изабраници Дејана Удовичића освојили су четврту медаљу за Србију на Олимпијским играма пошто су у борби за треће место савладали Црну Гору са 12:11

Ватерполисти Србије освојили су бронзану медаљу на Олимпијским играма у Лондону.

Изабраници Дејана Удовичића су у борби за треће место савладали Црну Гору са 12:11 (3:2, 1:3, 4:5, 4:1), иако су Црногорци шест минута пре краја водили са 11:8.

Меч је, поготово у последњим минутима, био препун тензије, па су 120 секунди пре истека времена прштала искључења на обе стране. Црвене картоне добили су селектор Удовичић и његов помоћник, Вања Удовичић, а пре њих Рађен, Душко Пијетловић и Митровић.

Ипак, српски ватерполисти успели су да се издигну изнад, у најмању руку, чудних судијских одлука и у драматичној завршници дођу до медаље.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА (4:1)
После шута Гојковића лопта погађа стативу, али и српски ватерполисти у наредном нападу брзоплето завршавају акцију са играчем више, док Црногорци из петерца долазе до 11:8. Са играчем више Филиповић постиже гол за минус два, а после контрафаула на обе стране, гол постиже Никић за 11:10 на 4.38 до краја меча.

ФИлип Филиповић феноменалним лобом донис изједначење на 1.41 пре краја. Пре тога српски ватерполисти два пута су успели да се одбране са играчем мање, али су исто тако и три напада прокоцкали.

Вања Удовичић постиже гол за 12:11 55 секунди пре краја меча.

У драматичној завршници Црна Гора је 11 секунди пре краја имала играча више, али су два шута Црногораца завршила на оквиру гола. Србија је бронзана на ОИ!

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА (4:5)
Добре одбране обе селекције у уводним минутима трећег периода. После два минута игре ни један тим није успео да упути шут ка голу. После гола Предрага Јокића Црна Гора долази до највеће предности који је нека екипа имала у досадашњем току меча 6:4, 3. минут. Међутим, брзо Срби то неутралишу преко Душка Пијетловића, који је затресао мрежу Шћепановића у нападу са играчем више.

Поново са играчем више, Рађен постиже гол са изједначење. Ивовић је прецизан из петерца, Црна Гора поново води три и по минута пре одласка на последњи мини одмор. Из исте ситуације Филиповић даје гол за ново изједначење – 7:7, 5. минут.

Нови гол Јокић, који је експресно искористио предност играча више. Са човеком више у базену, Пијетловић даје гол на аистенцију Рађена. Само што су успели да одбране напад са играчем мање и пошли у контру, судије суде “делфинима” контрафаул, а Црногорци потом са два играча више постижу гол. Рађен је искључен са правом замене.

У последњем минуту трећег периода Црна Гора голом из петерца долази до 10:8. Ватерполисти Србије у нападу са играчем више 20 секунди пре краја трећег квартала не постижу гол и у последњу деоницу улазе са два гола заостатка.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА (1:3)
Као и на почетку првог периода, Црбија промашује напад, а Црна Гора са играчем више, преко Злоковића долази до гола – 3:3, 2. минут. Живко Гоцић постиже први гол на мечу, за нову минималну предност Срба, који су искористили напад са играчем више.

После другог искључења Филиповића, Ивовић постиже гол за изједначење – 4:4, 3.минут. Ватерполисти Србије у нападу са човеком више погађају пречку, да би Јановић прецизним ударцем са дистанце вратио минималну предност Црној Гори. Неколико напада промашиле су обе селекције, да би на два минута пре полувремена Црна Гора, после искључења Гоцића добила прилику да увећа предност.

Ипак, изабраници Дејана Удовичића успели су да се одбране, тачније, Прлаиновић је изблокирао шут Црногораца, да би и српски ватерполисти у потом промашили напад у којем су били бројчано јачи.

ПРВА ЧЕТВРТИНА (3:2)
Први напад на мечу пропустили су Срби, да би Црногорци са играчем више дошли до предности преко Злоковића. Изједначење Србији доноси Прлаиновић голом из петерца. Бргуљан, поново са играчем бише, доводи Црну Гору у нову предност. Никић постиже гол за 2:2 у 4. минуту првог периода.

Успели су српски ватрерполисти да се одбране са два играча мање у базену, да би у наредном нападу то голом казнио Митровић. Имали су “делфини” неколико напада до краја прве деонице да повећају предност, али се на први мини одмор отишло минималном предношћу Србије.