Економија

Вучић дуплирао јавни дуг Србије са 15 на 30 милијарди долара, увелико распродаје и природне ресурсе

Владимир Ковачевић: Власт дуплирала јавни дуг Србије са 15 на 30 милијарди долара, увелико распродаје и природне ресурсе, као што је рудник Чукару Пеки код Бора – једно од највећих налазишта злата на планети

Члан Председништва Народне странке Владимир Ковачевић изјавио је да се политика власти у привреди и економији свела на “распродају природних богатстава, попут великог налазишта злата код Бора, на распродају јефтине радне снаге странцима и на огромно задуживање у иностранству”.

„Говорили су да нам прети банкрот када је дуг био 15 милијарди, а данас смо са 30 милијарди дуга наводно економски тигар и кажу да нам не прети банкрот. Србија је на историјском максимуму задужености, јер је власт СНС у последњих девет година дуплирала дуг са 15 милијарди евра на 30 милијарди“, рекао је Ковачевић за канал Славија инфо.

Он је навео да власт новац од задуживања троши на „промашене, преплаћене и закаснеле инвестиције“.

„Најлакше је тако – продај све што имаш, а кад продаш, онда се задужуј. Прибегавају таквим решењима јер државу воде нестручни људи без икаквог искуства у привреди. Незналице су на челу кључних ресора који доносе приходе – министарстава трговине, пољопривреде, привреде и енергетике. Држава ради на штету домаћих привредника, а у корист страних инвеститора“, рекао је Ковачевић.

Оценио је као „потпуно промашену“ политику поклањања новца страним инвеститорима, јер они како је рекао, одлазе из Србије чим држава престане да им поклања новац.

„Геокс је добио 11,25 милиона евра, а сада је отпустио 1.200 радника и отишао. Јапански Јазаки је добио 10 милиона евра, а сада је отпустио 600 радника. Ер Србија је добила још 100 милиона евра од државе Србије од чијих субвенција живи, пошто је арапски партнер рекао да ће се повући ако српска страна не среди стање у тој компанији“, рекао је функционер Народне странке.

Додао је да субвенције не би требало укинути, јер их дају и државе у окружењу Србије већ да би их требало давати само док домаћа привреда не постане много више конкурентна на медјународном тржишту.

„Власт увелико распродаје и природне ресурсе, као што је рудник Чукару Пеки код Бора, које је тренутно једно од највећих налазишта злата на планети“, рекао је Ковачевић.

Бета

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!