Економија

Ер Србија укинула бесплатно пиће и оброк на својим летовима

На летовима Ер Србије више нема бесплатних пића и оброка. Уместо тога, путници националног авиопревозника такву услугу мораће да доплате, што је потез који познаваоци прилика тумаче као корак ка преласку те компаније на такозвани лоw-цост модел пословања.

Уколико планирате да летите Ер Србијом, пре тога обавезно ручајте. Уколико будете гладни, најјефтинији сендвич, који је досад ишао уз карту, сада кошта 480 динара. Бесплатна је једино флашица воде, и то само прва, док ће жеднији другу платити 240 динара. Мени са ценама уместо пуних колица, само једна је од новина које је Зоран Прерадовић први пут видео на лету домаћег авиопревозника.

“И стјуард који има неку приручну касу и који вам израчунава то. И то траје, јер они очигледно нису обучени, нису вични да издају те рачуне а морају то да ураде, очигледно. Помало је чудна пракса, и ненајављена”, каже новинар Зоран Прерадовић.

Таква пракса карактеристична је за такозване лоw цост компаније, у којима су цене услуга ниже од регуларних превозника јер лете с аеродрома где су таксе јефтиније, а бесплатна јела и пића током лета не постоје. Ер Србија, међутим, није образложила – да ли поменута новина значи прелазак на такав пословни модел.

Осим кратког обавештења на сајту Ер Србије да се уводи продаја на лету, у овом авиопревознику нису детаљније образлагали своју одлуку, а наша питања и позиви остали су без одговора.

Национални авиопревозник не може у исто време да буде и нискотарифна компанија, сматра бивши директор ЈАТ-а. Према његовим речима, прелазак на лоw цост подразумевао би промену целокупног концепта, озбиљну одлуку за коју би Ер Србија морала да има подршку Владе Србије.

“Људи који користе Визер или Рајанер из Србије знају тачно шта их очекује. На Ер Србији су, да тако кажем, присутна изненађења. Без сагласности државе, мислим да не би смело да се експериментише са принципом – пробали смо, па ако успе, успе, ако не, ником ништа”, изјавио је бивши директор ЈАТ-а Предраг Вујовић.

Најгора солуција, поручује Вујовић, управо је хибридна верзија авиопревозника у ком би путници плаћали папрену цену карте, а заузврат добијали нискотарифну услугу.

Миодраг Совиљ, Н1

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Један коментар

  1. Bojkotovati ErSrbiju i koristiti druge prevoznike, (KLM, Lufthanza, British Airways, itd), koji postuju svoje putnike i novac kojim su placeni za uslugu prevoza. Ove nase, tj. arapske izelice ne znaju kada je dosta pljacke. Videli od Vucica i SNS, pa k’o vele, ‘ájde da i mi malo omastimo brke.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!