Европа

ЕУ на мала врата уводи педерастију у национална законодавства

У Аустралији и Индији још се нису слегле страсти поводом одлука врховних судова који су прогласили нелегалним хомосексуалне бракове и хомосексуализам, а ЕУ је додала уље на ватру у спровима између хетеросексуалним и хомосексуалним секс-таборима свих континената. Европски суд је одредио да хомосексуални парови треба да имају исте привилегије и олакшице као и традиционалне породице. При томе чак у земљама где су хомосексуални бракови забрањени. Одлука од 12. децембра стоји на сајту суда.

Само бриселска бирократија може тако да замрси стање у области која је и тако пуна противречности, спорова и конфликата. Правници свих 28 земаља ЕУ мораће сада да ломе главе над тим како да уклопе нову норму више судске инстанце ЕУ у национална законодавства. И да ли је то уопште могуће?

У сваком случају противници ЛГБТ заједнице узалуд су са таквим одушевљењем прихватили недавне окрете у страну традиционалне оријентације у Хрватској, Индији и Аустралији. Испоставило се да је одлука Европског суда потврда да то још није сведочанство о планетарној ренесанси традиционалних вредности.

Хрвати су на рефрендуму 1. децембра одбацили легализацију хомосексуалних бракова у односу отприлике 66% против 34%. Врховни суд Индије 11. децембра је одлучио да су хомосексуалне везе кривично дело. Он је анулирао одлуку врховног суда Делхија који је 2009. годне скинуо кривичну одговорност за хомосексуалну љубав. Сада у Индији за то поново може да се доспе иза решетака на доживотни рок.

А у Аустралији врховни суд је укунуо одлуку регионалног парламента Канбере (законодавни орган власти престоничке административне територије) да дозволи хомосексуалне бракове.

Одлука суда била је очекивана, пошто по уставу предност у земљи имају само закони које донесе федрални парламент.

Лидер либералне странке и премијер Аустралије Тони Ебот један је од убеђених противника хомосексуалних бракова. Управо његова влада се обратила врховном суду са молбом да размотри уставност одлуке коју је донео у октобру парламент Престоничке територије Аустралије. Ебота не дотичу чак ни молбе његове сопствене сестре Кристине Фостер која одавно наговара брата да реформише закон. Тада ће она моћи да се уда за своју пријатељицу.

Присталице полне равноправности моно и полисексуалних бракова већ су изјавили да ће изнети ово питање на разматрање у аустралијском парламенту наредне године. На шта је нови католички архиеписком Канбере Кристофер Прауз приметио да у земљи треба разматрати не хомосексуалне бракове, већ како очувати хетеросексуалне традиционалне породице. Доћи ће време када неће више бити ни шта да се разматра.

У свету има 14 земаља где су хомосексуални бракови и савези легализовани законом. При томе 9 од њих су европске. Прву пукотину у Европи активан и упоран ЛГБТ лоби је пробио кроз Холандију 2001. године. Затим су пале Белгија, Шпанија, Норвешка, Шведска, Португал, Исланд, Данска. Ове године хомосексуални бракови су дозвољени на позадини масовних протеста у Француској.

У Латинској Америци предводница је био Уругвај 2007. године. Уследили су Аргентина и Бразил (неке државе). Јужна Африка је дозволила нетрадиционални брак 2006. године. Ове године сусед Аустралије Нови Зеланд је учинио исто. После Француске о хомосексуалном окрету размишља и британски парламент. Мада је то, како опрезно пишу новине, за сада само данак моди.

Андреј Федјашин,

 

Извор: Глас Русије    

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!