Србија

Како је Барања одузета и отета Србији и дата Хрватској

НОВИ САД – Покрајински одбор Српске народне партије (СНП) за Војводину затражио је данас од надлежних органа, поводом позива политиколога из Загреба Марка Грдешића да учесници „јогурт револуције“ сведоче о тим догађајима, да спрече такве „подривачке, непријатељске и антисрпске активности, под фирмом социолошких истраживања“.

Како се наводи у писаној изјави председника Покрајинског одбора СНП Велимира Марјановића, оглас којим Грешић позива непосредне учеснике догађаја из 1988. и нуди по 2.000 динара за информације о тадашњим протестима, представља још једну у низу антисрпских провокација иза којих стоји владајућа хрватска политичка и јавна елита.

„Уместо да истражује феномене из срамне прошлости своје државе и нације, као што су били геноцидна ‘Независна Држава Хрватска’, маспок, етничко чишћење српског цивилног становништва током ‘Бљеска’ и ‘Олује’ или, можда, околности под којима је Барања 1945. једним потезом пера отцепљена од српске Војводине и припојена Хрватској, највећи хрватски државни универзитет би поново да отвара питање статуса покрајине Војводине у држави Србији“, истиче Марјановић.

Војвођански одбор те странке затражио је од надлежних државних органа да одлучно онемогуће такве „подривачке, непријатељске и антисрпске активности, под фирмом социолошких истраживања“ на територији Србије.

„Српска влада је у јулу 1914, ризикујући агресију тада моћне ‘Жуте монархије’, штитила суверенитет Краљевине Србије и одбила тачку 6. аустроугарског ултиматума којим се предвиђао уплив бечких судских истражитеља у истраживању позадине ‘Сарајевског атентата’“, закључио је Марјановић.

Танјуг

Оцените текст

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!