Црна Гора

У Црној Гори се завијорила застава НАТО-а

Црна Гора обележила је 4. април, дан када је основан НАТО, а тим поводом се испред зграде Министарства одбране у Подгорици поред црногорске државне заставе завијорила и застава овог савеза.

На данашњи дан 1949. министри спољних послова САД и 11 западноевропских држава у Вашингтону потписали су Северноатлантски споразум о формирању НАТО-а.

Министар одбране Црне Горе је том приликом поручио да ће обележавање 4. априла постати традиција, као што је то обележавање Дана Војске Црне Горе.

 „Реч је о датуму који ће постати део историје будућности Црне Горе, јер сведочи о томе да је наша земља по први пут мислила о себи, о својој будућности и безбедности својих грађана“, казао је Бошковић.

Министар је нагласио да главни спољнополитички циљеви које је Црна Гора поставила након обнављања државности, евроатлантске интеграције и чланство у НАТО-у, достижу на најбољи начин.

„Што је најважније, Црној Гори смо обезбедили оно што вековима често није имала, а то су мир, стабилност и безбедност“, рекао је Бошковић.

Подсетио је да Црна Гора, некада најнеразвијенија чланица бивше Југославије, само 26 година након распада бивше земље, чланством у Алијанси постаје део заједнице најразвијенијих земаља, не само са економског аспекта, већ првенствено са аспекта поштовања људских права, владавине права и свега онога што данашња савремена друштва чини просперитетним и напредним.

Јутрос је испред зграде Министарства одбране Црне Горе у Подгорици, поред црногорске, свечано подигнута застава НАТО-а, будући да је овогодишњи Дан Алијансе од посебног значаја, имајући у виду предстојеће чланство Црне Горе у НАТО-у и Самит у Бриселу, наводе из министарства.

Министар одбране и начелник Генералштаба Војске Црне Горе, генерал-потпуковник Љубиша Јокић, прошли су кроз свечани шпалир припадника Почасне гарде Војске Црне Горе и поздравили две заставе у присуству чланова министровог и начелниковог кабинета.

Извор: Танјуг

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. црноогорци су ђубрад и као шиптари једини народ који живи на нивоу племенске заједнице.Зашто им се у Србији дозвољава да студирају бесплатно да послове добијају по племенској припадности?
    Напоље то из Србије све их протерати

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!