Друштво

Разочарани бирачи: Треба нам другачија опозиција

Влада Србије ради за двојку и чине је нестручни и неспособни људи, али опозиција је слаба и мора да се драстично промени

Ово, између осталог, показују резултати истраживања “фокус група” које је за потребе Међународног републиканског института (ИРИ) спровела агенција „Ипсос Стратеџик маркетинг“, а у које је “Блиц” ексклузивно имао увид.

Испитаници су разочарани гласачи ДС, који не подржавају СНС, и неодлучни су за кога би данас гласали.

О раду Владе Србије немају добро мишљење, а и по добром и по лошем се издваја премијер Александар Вучић.

– Као и у школи, можда се неко труди за двојку, али добије кеца зато што не умеју да спроведу ту реформу, можда уме он (Вучић), први, али ови иза њега очигледно то не умеју да испрате. Очигледно су нестручни и неспособни људи на јако битним местима – сматра један испитаник.

Утисак је да је Вучић једина особа која има праву политичку моћ.

– Од почетка се поставио препотентно и жели да руководи људима и свиме што се дешава око нас, а сам је поставио људе, и нестручне и младе, и у све се меша. Безобразни су, гледају те са ТВ-а, причају, смеју ти се очи, а ти знаш да није тако – каже један испитаник.

Међутим, како наводе чланови “фокус група”, политичка алтернатива у Србији тренутно не постоји, а готово сви политичари опозиције су “истрошени“.

– Мало је илузорно да се поново састају исти они људи који су се пре пет, шест, десет година растали. Све оне демократске фракције које имамо су буквално потекле из ДС-а. Буквално све. Сви су они били у ДС-у, па су изашли и сада треба да се уједине. А што сте се раздвајали? – пита се један од испитаника.

Опозиционе странке се перципирају као слабе, распршене, у потрази за сопственим интересима и без јасне стратегије.

– Проблем је то што се сада сви залажу за исту ствар, и за ЕУ и промене, док су раније постојале две различите стране. Били су СПС и радикали с једне и демократске странке с друге стране – оцењује један испитаник.

По мишљењу већине анкетираних, уједињену опозицију би требало да чине странке, невладине организације и грађани, а у њој важно место морају имати стручњаци из различитих области. Опозиција би требало да предузима конкретне активности и предлоге решења, а не да “искључиво критикује”.

 

Л. Гедошевић, Блиц

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!