Спорт

Србија “потопила” Црну Гору и освојила злато!

Балкански дерби за крај 32. првенства Европе у ватерполу. У препуној “Комбанк арени” Србија је савладала Црну Гору са 10:8 и овојила треће узастопно европско злато.

Као “по правилу” и овог пута је било неизвесно, а меч је решен у последњој деоници сјајном игром изабраника Дејана Савића.

Браво момци!

ТОК МЕЧА:

Дворана је испуњена до последњег места. Пре почетка меча су интониране химне, током интонирања химне Црне Горе је било звиждука, пре свега на почетку, али су релативно брзо престали. Док је химна Србије хорски отпевана уз велики аплауз са трибина.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Први напад је имала Црна Гора, погодили су стативу, али се лопта одбила, уследио је фаул, а Мандић је искључен. Предност играча више су искористили и голом Вукчевића су дошли до предности – 1:0. Србија је преко Прлаиновића покушала да изједначи, али је голман гостију био сигуран.

Оно што није Андрија искористио, јесте Ивовић неколико секунди касније голом којим је дуплирао предност Црне Горе.Јокић је искључен, али је Србија направила грешку у нападу и опет пропустила шансу да постигне гол.

Црногорци су направили фаул у нападу, Србија је затим нешто слабије организовала напад, али је Алексић правом “бомбом” постигао први гол за Србију и подигао дворану на ноге – 1:2.

Недуго после постигнутог гола је Алексић искључен, а Никола Јановић је то казнио голом са друге стативе. Види се да постоје проблеми у игри Србије на старту меча – 1:3.

Шћепановић је одбранио ударац Филиповића, а онда су судије у два узастопна напада досудиле контра фаулове. Селектор Црне Горе Владимир Гојковић је на око два минута пре краја прве деонице затражио тајм-аут.

Ивовић је искључен, али је ударац Гоцића одбранио Шћепановић, а на другој страни је Јановић погодио стативу, па је Савић затражио предах. Пијетловић је направио фаул у нападу, али су наши успели добро да се одбране. Последњи напад је имала Србија али је ударац Алексића одбранио Шћепановић, па Црна Гора после првих осам минута има два гола предности – 3:1.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Србија се изборила за први напад на мечу, а Прлаиновић је веома снажним и прецизним ударцем смањио предност. Црна Гора је затим направила фаул у нападу, а потом су двојица играча гостију искључена а Ћук је бројчану предност искористио и изједначио резултат (3:3).

Бранислав Митровић је добро реаговао у одбрани, а његов презимењак је на другој страни имао одличан шут, али га је статива спречила да затресе мрежу. Бргуљан је шутирао поред гола, а оба тима затим нису искористили свој напад.

Филиповић је покушао прелепим лоб ударцем да изненади голмана Шћепановића, пребацио је чувара мреже, али је пречка спречила гол. Млађан Јановић је погрешио, али је Јакшићев ударац завршио тик поред стативе.

Петровић и Радовић су искључени, али Србија није успела да искористи предност од два играча више. Оно што нису Срби исркостили јесу Црногорци већ у следећем нападу. Имали су два играча више, а Радовић је то казнио и вратио вођство својој репрезентацији (4:3).

Никола Јановић је затим искључен, али је ударац Алексића завршио високо преко пречке. На полувреме је Црна Гора отишла са голом предности – 4:3.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Црна Гора је имала први напад на мечу, али је добром одбраном Ивовић изблокиран. Мандићев ударац је одбрањен, али му се лопта вратила, а веома снажним ударцем је Мандић затим “поцепао” мрежу и изједначио резултат (4:4).

Ранђеловић је искључен, пречка је зауставила шут Радовића, али су гости имали нови напад који је Бранислав Митровић зауставио одличном интервенцијом. Петровић је зарадио трећу личну грешку и за њега је меч завршен пет минута пре краја треће деонице, али Србија то није искористила.

Добро су се Савићеви пулени одбранили, али нису успели то да претворе у гол. Митровић је затим новом добром одбраном зауставио Ивовића. Мандић је потом направио одличан потез, одмах је удвојен, али арбитри нису досудиле фаул.

Прлаиновић је искључен, а бројчану предност је искорстио Бргуљан лаким голом. Млађан Јановић је затим искључен, Србија није то искористила, али је онда Бргуљан зарадио искључење, а Филиповић је одличним ударцем вратио неизвесност на око два минута пре краја деонице (5:5).

Бргуљан је паметно шутирао, Митровић је погрешио и лопта је завршила иза његових леђа, гости су дошли до новог вођства (6:5). Ивовић је промашио, а Савић је затражио тајм-аут.

Србија је имала последњи напад, Ивовић је искључен, а Прлаиновић је одличним ударцем изједначио, па ће последња деоница одлучити о победнику – 6:6.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Савић је уместо Бранислава Митровића на гол увео Гојка Пијетловића, а први напад Србије није искористио Филиповић, погодио је стативу.

Црногорци су постигли гол, али су направили грешку, па је погодак поништен. Уследио је брз напад Србије, а Ћук је сјајним голом донео вођство и подигао публику на ноге – 7:6.

Никић је искључен, али је Гојко Пијетловић одличном интервенцијом “прочитао” Бругуљана и спречо погодак. Нажалост направила је Србија фаул у нападу, па су Црногорци добили нову шансу да изједначе, али је лопта отишла преко гола. Мандић је затим промашио.

Душко Пијетловић није отишао на своју позицију, удаљио се, издигао се из воде и сјајним ударцем послао лопту испод руке Шћепановића и донео Србији два гола предности на око четири и по минута до краја меча – 8:6.

Мишић је искључен, Мандић је пронашао Гоцића, овај сјајним пасом бацио лопту Јакшићу који се одлично издигао и са око пет метара донео велику предност на око три минута пре краја – 9:6.

Радовић је одмах постигао гол и смањио предост, Стефан Митровић је дао гол, али је направио фаул у нападу. Јакшић је потом искључен, а Никола Јановић је то искористио и вратио неизвесност 9:8.

Ивовић је одиграо добру одбрану, а затим су Срби узвратили сјајним блоком, у стилу кошаркаша. Јановић је погодио стативу на минут и 15 секунди пре краја.

Гојко Пијетловић је изашао украо лопту, додао до Алексића била је контра два на један, Алексић је изашао сам и решио сваку дилему – 10:8.

По завршетку меча је почело велико славље, а колико им значи све ово најбоље говоре речи Филипа Филиповића.

– Победило је срце! Нисмо играли добро, али пред оваквим навијачима нисмо могли да изгубимо. Хвала свима који су дошли да нас подрже – поручио је Филиповић.