Економија

Вучић ће буџетским новцем платити дугове хрватског Агрокора?!

Београд – Док се економија региона тресе због кризе у Агрокору, премијер Србије уверава да добављачи и радници Меркатора С, који као део Тодорићевог Агрокора послује у Србији, немају никаквог разлога за панику.

Више разлога за страх међутим имају запослени у Фрикому, Дијаманту и Мивели, јер су те фирме директно везане за Агрокор, а премијер не открива како планира да их заштити.

Док се Тодорићево царство у Хрватској озбиљно дрма – премијер Србије састаје се са добављачима и директором Меркатора С, највеће Тодорићеве фирме у Србији.

Сви радници запослени у компанији „Меркатор С“, која је део хрватског „Агрокора“, могу мирно да спавају, јер део те компаније која послује у Србији нема проблеме као што постоје у Хрватској и Босни и Херцеговини, изјавио је премијер Србије Александар Вучић и поручио да компанија у Србији овако може да настави да послује сто година ако појача зид према осталима који су у проблемима.

„У Србији панике не сме да буде, ово је проблем који ће дрмати цео регион, на веома озбиљан, драматичан начин, а ми ћемо покушати да изађемо неокрњено“, рекао је премијер и додао да ће већ сутра почети решавање проблема на састанцима са представницим НБС, Министарства финансија, али и да ће се чути са словеначким колегом Миром Цераром како би се направио заједнички блок ограде од Хрватске и БиХ.

Према његовим речима, тај план треба да обезбеди да новац из компанија повезаних у систем „Агрокор“ не одлази из Србије.

Премијер је навео да га не занима како ће то „неко тамо“ да протумачи, јер он и влада одговарају искључиво грађанима Србије.

„‘Меркатор’ најбоље стоји у Србији и нема никаквих проблема“, поручио је премијер и позвао директора „Меркатора С“ Александра Сератилића да у тој компанији буде још више српске робе.

Сератлић је рекао да је тржиште Србије стабилно и да Меркатор С послује без изазова.

Директор Алко групе Мирољуб Алексић објашњава да је Меркатор С потпуно заштићен и није ни у каквој вези са Агрокором из Хрватске, већ је повезан са Меркатором из Словеније.

И Меркатор у Словенији грца у дуговима. У Србији је ситуација много боља тврде сви учесници састанка у Палати Србије. И то илуструју бројкама.

Дуговања Меркатора С према банка су око 100 милиона евра, обавезе према добављачима 60 милиона, а вредност имовине 340 милиона. За Мерактор у Србији ради нешто мање од девет хиљада радника.

Осим Мерклатора С, Тодорић у Србији поседује још три команије – Фриком, Дијамант и МИвелу у којима ради 3 хиљаде људи. Те фирме директо су везане за Агарокор. Зато председнику владе задају знатно већу главобољу, мада тврди да и за њих има план.

“Не могу да говорим шта је то, не могу пред новинарима и пред јавношћу, предузећемо одређене мере за које сам лично одговоран. Не можемо ми у смислу управе, а да контролишемо хоћемо све, контролисаћемо одлив финансијских средстава нема никакве сумње”, поручио је Вучић.

Вучић је навео да је у систему „Агрокора“ запослено укупно 12.000 људи – у „Меркатору С“ 8.900, а остали раде у три српске компаније – „Фрикому“, „Дијаманту“ и „Нова Слога Мирела“.

„У ове три компаније тежа је ситуација, али се не секирам, научио сам, за кораке које ћемо предузети добио сам сагласност највећег броја пословних људи у Србији“, рекао је Вучић.

Он је навео да Србија има уговор с „Меркатором С“ независно од „Агрокора“.

Бета

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Један коментар

  1. Onako, iz prve, reklo bi se da njega može svaka budala da nasanka, međutim, nije on ovca za kakvu se izdaje.
    Radi se tu o velikim parama, a gde su one, tu je i on.Makar, onako, slučajno, iz patriotskih razloga, da spase Srbiju, koju ne da nikome.Dobra je to krava muzara.Pogotovo za ovakve patriote.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!