Економија

“Држава не сме да прода Телеком”

Београд — Саветник за инвестиције Махмуд Бушатлија оценио је да држава више не би требало да продаје своју имовину, па тако ни компанију Телеком Србије.

“Апсолутно сматрам да се више не сме продати никаква државна имовина, па тако ни Телеком. Наша држава и има проблема са јавним финансијама, јер је продавала државну имовину”, рекао је Бушатлија агенцији Бета.

Како је он оценио, добро решење за Телеком Србије би било да се створе услови да приватни капитал уђе као партнер са државним и тако допуне фондови ради нормалног развијања инвестиција. 

“Оно што јавна управа мора да схвати јесте да држава више не сме да остаје без имовине, јер нема начина да гарантује да ће варатити кредите, ако нема своју имовину”, истакао је Буштлија. 

Он је казао да би продаја Телекома Србије значила продају монопола који та компанија држи у фиксној телефонији и да ко ког да је купин неће гледати на квалитет услуга, већ да узме што већу добит. 

“Не можемо више на тај начин да решавамо проблеме у Србији. Морамо једном за свагда да схватимо да се користимо достигнућима демократије, а то су мешовити капитал и деполитизовано управљање. Да се корпорацијом управља професионално, па ће та корпорација наћи најбоље решење како да нађе новац за инвестирање”, закључио је Бушатлија. 

Према недавним изјавама званичника, Владе Србије није одустала од продаје Телекома, а међу заинтресованим купцима су компаније из Русије и Турске, док из Синдиката Телекома тврде да је вредност телекомуникационих компанија пала и да би држава за 58 одсто у Телекому могла да добије од 600 до 700 милиона евра.

 

Бета

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Један коментар

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!