Америке

Страх се увлачи и у америчке милијардере: Бафет распродао све акције Голдман Сакс

* Милијардер, оснивач инвестиционог фонда Апалуза Менаџмент, Дејвид ТЕПЕР: Америчке цене акција само су једном у историји – још 1999-те – биле више надуване него што су данас

* Америчка новинска агенција Bloomberg: „Може ли разорена Америка водити хладни рат са Кином? Коронавирус јесте ујединио Американце против агресије Пекинга, али ће испразнити буџет Пентагона

* Разочаравајућа прогноза за Сједињене Државе, а  прилично пријатна за остатак света гласи: сукоб великих размера између САД и Кине ослабиће обе земље

____________________________________________________________________

ОМИЉЕНИ слоган филоамериканаца је: „Никада се не кладите на пораз Америке!“. Међутим, ни неки од најмоћнијих Американаца се више не би кладили на победу САД.

Познати амерички инвеститор-милијардер, Ворен Бафет продао је 84 одсто својих акција у утицајној банци Голдман Сакс.

Иако Бафет није продао сва своја (огромна) улагања у америчке хартије од вредности – многи се већ питају: да ли је и ово бежање са брода који…

Поготово што је Бафет акције Голдман Сакса купио 2009-те, у време светске финансијске кризе и панике на берзама. И што је већ потпуно ликвидирао своје мањинске пакете акција у свим америчким авиокомпанијама.

За многе у САД је ово знак да „пророк из Омахе“ песимистички гледа на оно што чека САД у блиској будућности.

Страх се увлачи и у америчке милијардере: Бафет распродао све акције Голдман Сакс

Ворен Бафет

Други милијардер, оснивач инвестиционог фонда Апалуза Менаџмент, Дејвид Тепер, рекао је у једном тв-интервјуу да су америчке цене акција само једном у историји – још 1999-те – биле више надуване него што су данас.

И Стенли Дракенмилер, бивши партнер Џорџа  Сороша и такође милијардер, на састанку Њујоршког економског клуба рекао је да је однос потенцијалних ризика и потенцијалних добити САД најгори откад он памти.

Он је изразио сумњу и у свемоћ америчког Система фдералних резерви иако једини има власт над штампањем долара.

Дракенмилер отворено говори: „Многи говоре:  не брините, Федералне резерве вас покривају. Постоји само један проблем: наше анализе указују да то није истина. Волео бих да грешим, али мислим да је нереалан стреловити повратак (економије САД) на ниво пре пандемије“.

Ни трећи познати амерички милијардер – Марк Кубан – није оптимиста:

Страх се увлачи и у америчке милијардере: Бафет распродао све акције Голдман Сакс

Стенли Дракенмилер

„Мислим да је готово немогуће предвидети одакле ће доћи потрошачка и корпоративна потражња, а без ње нема брзог опоравка“.

Америчка новинска агенција Bloomberg већ је поставила неугодно питање: „Може ли разорена Америка водити хладни рат са Кином? Коронавирус јесте ујединио Американце против агресије Пекинга, али ће испразнити буџет Пентагона“.

Разочаравајућа прогноза за Сједињене Државе, а  прилично пријатна за остатак света гласи: сукоб великих размера између САД и Кине ослабиће обе земље.

У изјавама и поступцима америчких милијардера осећа се страх. Можда и зато што постоје изгледи да постпандемијске промене у свету неће бити у корист досадашњег хегемона…

Факти

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!