Хроника

Теодор Мерон: Шешељев случај је “специјалан изазов”

“Специјалан изазов” убијање човека на правди Бога 12 година у притвору? Срамота за државу Србију која не сме да подигне глас против мучења њеног грађанина у “међународном трибуналу УН”.

Да ли постоји ико у овој држави ко може да подигне глас за слободу Војиславу Шешељу?!

Где су међународне организације за људска права?

Пред очима целог света убија се један човек само да не би био политичка сметња западним интересима у Србији!!

Издржи Војиславе!

АР

Председник Механизма за међународне кривичне судове Теодор Мерон изјавио је данас, представљајући редовни полугодишњи извештај о раду тог суда пред Саветом безбедности УН, да случај Војислава Шешеља представља “специјалан изазов” и “суи генерис ситуацију”.

Шешељ се 23. фебруара 2003. године добровољно предао Хашком трибуналу, где се изјаснио да није крив ни по једној тачки оптужнице, која га терети за злочине против човечности и кршење закона и обичаја ратовања од 1991. до 1993. године у Хрватској, БиХ и Војводини.

Од тада је у притвору у Схевенингену, а његов предмет је и даље у претресном поступку.

Мерон је известио о статусу преосталих девет процеса, од којих су четири у претресном поступку: поред Шешељевог случаја, ту су и они против Горана Хаџића, Радована Караџића и Ратка Младића, који ће, како је рекао, трајати и после 31. децембра 2014. године.

Два процеса у жалбеном поступку би, према његовим речима, требало да буду окочана до краја године, а три касније.

Главни тужилац Серж Брамерц изјавио је, представљајући свој извештај Савету безбедности, да Тужилаштво и одбрана Радована Караџића припремају завршне речи, које би требало да буду одржане крајем августа и у септембру.

Он је подсетио да је Младићева одбрана почела изношење доказа 19. маја, док ће Хаџићеви адвокати почети да износе доказе 3. јула.

Говорећи о сарадњи Суда и земаља бивше Југославије, Брамерц је рекао да се све одвија глатко и да Србија, Хрватска и БиХ одговарају на све захтеве Хага, саопштио је Трибунал.

Он је, међутим, упозорио да је ситуација врло лоша када је реч о спровођењу Националне стратегије за ратне злочине у БиХ, где је “остварен веома слаб напредак” не само због недостатка средстава, већ и, како је оценио, “недовољне посвећености надлежних институција”.

 

Танјуг

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. Питање из овог текста: “Где су међународне организације за људска права?” Ха, ха, ха. Па то сви знају. То су организације које су активне само када Америка треба да сруши владу неке државе како би је покорила ради својих интереса. У Шешељевом случају та организација не функционише јер би штетила интересима Америке и НАТО пакта.

  2. Ako Šešelja.. puste na slobodu..onda sigurno padaju Vučić i Nikolić..a njima i zapadnim fašistima nije u interesu…jer bi se narod sigurno okrenuo prema Šešelju..i dobio bih 70% glasova…i Šešelj bi se okrenuo prema svom bratu Putinu i majci Rusiji..i Evroazijskim integracijama.bez ikakvog ucenjivanja..a ne sa ovim Amero zapadnim fašistima…smrt amerima i njenim slugama..

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!