Хроника

Бранилац жандарма: Цео поступак је бизиран, овакав случај није забележен у судској пракси

Александар Ћурћић, један од бранилаца жандарма оптужених за пребијање браће председника Србије и градоначелника Београда Андреја Вучића и Предрага Малог, оспорио је у својој завршној речи пред Вишим судом, тврдње које је изнео тужилац. Ћурћић тврди и да овакав случај није забележен у судској пракси.

Ћурћић се детаљно осврнуо на јучерашњу завшну реч тужиоца, тврдећи да је тужилац погрешно анализирао читав догађај, те да је “прибегао додатној криминализацији” оптужених жандарма, тврдећи д је мотив напада жандарма на војне полицајце био револт због хапшење њиховог колеге Никице Ристића.

Бранилац оптужених жандарма је указао и да је тужилац више пута инсинуирао да је вршен утицај на сведоке, те да су поједини сведоци давали лажне исказе.

Ћурћић инсистира да је цео поступак бизиран. “У списама судске праксе, а и у разговирма са бројним колегама, међу којима је било више војних судија, нисам наишао на случај да се суди овлашћеним службеним лицима полиције за напад на војна лица, при чему су полицајци на службиној дужности. То је незабележено у судској пракси”, истакао је он.

Посебно се осврнуо на флашицу с водом коју је, према речима тужиоца, Андреј Вучић одбацио од себе. Детаљном анализом снимка ТВ Н1, према његовим речима, јасно се види да је Вучић намерно гађао полицајце.

Ћурћић је такође оспоравао тврдњу тужиоца да је футрола пиштоља једног војног полицајца оштећена ударцем полицијском палицом, већ је указивао да је пиштољ извучен у сврху борбе.

Он је критиковао што није спроведен увиђај, као и то што је власт окривљене послала на разговор у Владу Србије, где је тадашњи премијер са њима обавио разговор.

“Са таквим почетком, на крају долазимо у ову ситуацију – мешање државних функционера, кршење претпоставке невиности и кршење гаранција о правичном суђењу”, упозорио је Ћурћић.

Такође, Ћурћић је указо и на адудио снимке комуникација, наводећи да се током интервенције чују само сметње, па је изнео сумње да се на тај начин скривала комуникација.

Такође у сумњи је довео документ који је стигоао из Војске о распоред ангажовања војних полицајаца, наводећи да је тај документ без деловодног броја, па самим тим доводи у питање његову веродостојност.

Након получасовне паузе коју је одредио суд, завршене речи изнеће и преостала тројица бранилаца жандарма.

Подсетимо, тужилац је јуче у завршној речи затражио да шесторица жандарма буду осуђена на по две године затвора, а командант вода Нишке жандармерије Раде Матић на једну годину затвора.

Н1

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!