Хроника

Син директора полиције радио у „Фармакому” код ухапшеног тајкуна Богићевића!

Саговорници из безбедносних служби тврде да је било опструкције истраге против Мирослава Богићевића, док Милорад Вељовић то демантује, тврдећи да је његов син на његово инсистирање напустио „Фармаком”

Син директора полиције Милорада Вељовића радио је од 2011. до 31. марта ове године у „Фармакому МБ”, чији је власник ухапшени Мирослав Богићевић. Подаци из појединачне пореске пријаве Вељовићевог сина показују да је од „Фармакома” добио од 2011. до 2013. два и по милиона динара.

У 2011. години исплаћено му је 215.000 динара, следеће 2012. од „Фармакома” је добио 821.000 динара, а у 2013. години 1.555.000 динара. Вељовићев син је у 2013. од Фабрике акумулатора Сомбор која послује у оквиру „Фармакома” добио и 105.000 динара прихода ван радног односа.

Подаци до којих смо дошли показују да се Вељовићев син запослио у „Фармакому” када је имао 20. година и то на пословима „стручни консултант – сарадник послодавца у области унапређења продаје из продајног асортимана на иностраном тржишту”.

Вељовић је јуче потврдио за „Политику” да је његов син радио у „Фармакому”, али да је на његово инсистирање он напустио ту фирму кад је сазнао о чему је реч. Вељовић је објаснио да је његов син отишао у Москву са својим кумом, а да га је Вељовић пустио да иде у Русију да би учио језик.

– Никада са тим човеком (Богићевићем) нисам седео. Уосталом, моји људи су истраживали Богићевића и ухапсили га – казао је Вељовић.

Ове податке о Вељовићевом сину „Политика” је добила незванично из безбедносних структура које су раније имале сукоб са директором полиције у борби за превласт у МУП-у, када су кругови блиски Вељовићу, наводно, спиновали читаву једну аферу тим поводом. Ти кругови наводе да су припадници БИА урадили највише посла у истрази и хапшењу Богићевића, а не српска полиција. Међутим, потврду те тврдње нисмо успели да добијемо.

Информација о запослењу Вељовићевог сина у „Фармакому” није нова, јер је о томе летос писао таблоид „Курир”, наводећи да је син директора полиције добијао између 5.000-6.000 евра плату. И таблоид „Информер” је прекјуче објавио да је „Богићевић запослио сина шефа полиције”, не наводећи да је реч о Вељовићевом сину. „Информер” је целу причу ставио у контекст да је Богићевић уз помоћ људи из врха МУП-а несметано наставио да узима кредите из српских банака, после случаја „Агробанка” у којој се Богићевић спомињао као један од корисника ненаплативих кредита.

Извори „Политике” препричавају да је у истрази Богићевићевог пословања постојала опструкција, па су изнели сумњу да се то дешавало управо због ангажмана Вељовићевог сина. Вељовић је демантовао да је ометао истрагу.

Та опструкција је, описали су саговорници „Политике”, била на релацији Специјално тужилаштво – МУП Србије јер је, наводно, један од начелника управа у београдској полицији „свесно избегао да активности одељења којим руководи усмери према Богићевићу”.

Специјални тужилац Миљко Радисављевић није се јављао на наше позиве јуче.

– На једном састанку, начелник је изнео став да Богићевића не треба доводити у везу са индицирањем злоупотребе у „Фармакому” – каже наш саговорник.

Он тврди да је Народна банка Србије (НБС) спровела контроле у Привредној банци и Српској банци и да је тим контролама уочена сумњива пословна активност. НБС је извештаје и записнике са контроле упутила МУП-у. Сви ти записници су завршили код истог начелника за кога се претпоставља да је по налогу „неког с врха” зауставио све провере.

У истом контексту, наш анонимни саговорник тврди да је Вељовић тражио одлагање од 24 часа за хапшење Богићевића, док Вељовић то демантује понављајући да су „његови људи” обавили истрагу и ухапсили Богићевића.

———————————-

Прелевић: Богићевић имао нефер третман од државе

Богићевићев бранилац Божо Прелевић изјавио је јуче за „Политику” да зна да је Вељовићев син радио у „Фармакому”, али да то нема никакве везе са целим случајем.

– Не да је Богићевић имао повластице и опструкције у истрази, већ је имао крајње нефер третман од државних органа – рекао је Прелевић.

Он је додао да је Богићевић три дана раније најавио пут у иностранство државним органима.

– Требало је да иде на потписивање уговора којим би отплатио обавезе. Какво је то бекство кад најавите унапред да идете на потписивање уговора и да ћете да се вратите – казао је Прелевић.

Он је додао да је Богићевић више од 100 пута напуштао земљу и увек се враћао, откако је избила афера „Агробанка”.

Прелевић је објаснио и да Богићевић није оштетио банке, јер је узео укупно 80 милиона евра кредита, а до сада је на основу камата отплатио 121 милион евра. Тврди да је на основу камата Богићевић дужан још 280 милиона евра.

– Дакле, нема речи о томе да је он ојадио банке, већ да су банке незадовољне колико су на име камата наплатиле – навео је Прелевић.

Душан Телесковић, Политика

фото: Драгана Удовчић

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. Uzeli OD PREDRATNIH BOGATASA KOJI SU POSTENIM RADOM DOSLIH DO ZNOJAVOG CASTITOG BOGASTVA !!!
    A UZ POMOĆ BANDITSKOG LOPOVSKOG AMERIČKOG FAŠISTIČKO KORUPIRANO NECASTITOG KAPITALIZMA UZ POMOĆ AMERIČKIH LOPOVA DALI NOVIM LOPOVIMA SVETA PRAVECI BANDITSKE svetske SISTEME

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!