Економија

ЗУЛУМ: Вучићев режим има намеру да вам отима од плата и пензија до краја 2017. године!

Београд — Смањење плата у јавном сектору и пензија већих од 25.000 Владе је, као меру стабилизације и дугорочне одрживости јавних финансија, орочила до краја 2017.

Та мера почеће да се примењује од 1. новембра 2014. године.

Линерално смањење плата у јавном сектору по стопи од 10 одсто предвиђено је Предлогом закона о привременом уређењу основица за обрачуна и исплату плата, односно зарада и других сталних примања код корисника јавних средстава, који је на дневном реду сутрашње седнице Скупштине.

Како је предложено, плате ће бити смењене запосленима у директним и индиректним корисницима буџета, организацијама за обевезно социјално осигурање, локалним самоуправама, јавним предузећима, предузећима у већинском државном власниству, јавним агенцијама и Народној банци Србије.

Њима ће, поред плата, по стопи од 10 одсто бити умањена и друга стална примања већа од 25.000 динара, као што су накнаде за чланства у органима упављања и надзора, радним групама, саветима и комисијама.

По рачуници Министарства финансија, смањење зарада у јавном сектору у наредне три године донеће уштеде од 60 милијарди динара, односно 1,5 одсто бруто домаћег производа (БДП).

У Предлогу закона о привременом уредјивању начина исплате пензија није наведено колико ће буџет уштедети у наредне три године по основу умањење пезионерским примања већих од 25.000 динара.

Из буџета се сада Републичком фонду за пензијско и инвалидско осигурање обезбедју дотације у износу од око 45 одсто потребних средстава за исплату пензија. Ребалансом овогодишњег буџета планирано је да издаци државне касе по том основу износе 251 милијарду динара.

Пензије ће од новембра бити умањиване тако што ће износ већи од 25.000 динара бити умањен по стопи од 22 одсто, а износ већи од 40.000 динара по стопи од 25 одсто.

Тако ће, на пример, пензија од 35.000 динара бити смањена за 2.200 динара, а пензија од 50.000 динара за 5.800 динара.

Бета

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

�оментара

  1. МАНДАТ НИКОМЕ МИЈЕ ГАРАНТОВАН УСТАВОМ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ. МЕЂУТИМ АКО НЕ БУДУ РАДИЛИ И ЧИНИЛИ ПО УСТАВУ, ДОВОЉНА ЈЕ НАРОДНА ИНИЦИЦИЈАТИВА ЗА СМЕНУ ТАКВИХ ЛИЦА…

    УСТАВНОСТ И ЗАКОНИТОСТ

    Хијерархија домаћих и међународних општих правних аката
    Члан 194.
    Правни поредак Републике Србије је јединствен.
    Устав је највиши правни акт Републике Србије.
    Сви закони и други општи акти донети у Републици Србији морају бити сагласни са Уставом.
    Потврђени међународни уговори и општеприхваћена правила међународног права део су правног поретка Републике Србије. Потврђени међународни уговори не смеју бити у супротности са Уставом.

    Закони и други општи акти донети у Републици Србији не смеју бити у супротности са потврђеним међународним уговорима и општеприхваћеним правилима међународног права.
    Хијерархија домаћих општих правних аката
    Члан 195.
    Сви подзаконски општи акти Републике Србије, општи акти организација којима су поверена јавна овлашћења, политичких странака, синдиката и удружења грађана и колективни уговори морају бити сагласни закону.

    Статути, одлуке и сви други општи акти аутономних покрајина и јединица локалне самоуправе морају бити сагласни са законом.
    Сви општи акти аутономних покрајина и јединица локалне самоуправе морају бити сагласни њиховим статутима.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!